Jak přes WhatsApp odeslat fotku bez ztráty kvality?

WhatsApp je z nějakého důvodu velice oblíbenou aplikací pro komunikaci. Je stále zdarma a bez reklam, takže by se každý měl zamyslet nad tím, jak je možné, že ji vývojáři stále provozují, když provoz serverů stojí nemalé peníze. Ano, platíte svými osobními daty, se kterými společnost Meta/Facebook může nakládat všelijak…

Jelikož se jedná o bezplatnou aplikaci, nelze očekávat skutečné kvalitní end-to-end šifrování, zachování vašeho soukromí nebo odesílání fotek bez komprese (ztráty kvality). Pokud z nějakého důvodu opravdu chcete používat WhatsApp, tak v tomto článku ukážu, jak odesílat fotky v lepší kvalitě. Postup funguje pouze na mobilech a tabletech se systémem Android.

Jak odesílat fotky bez komprese?

Po letech jsem si kvůli čtenářům stáhnul mnou nenáviděnou aplikaci WhatsApp, abych mohl napsat tento článek. Hledal jsem však nějakou náhradu, abych skutečně mohl odesílat fotky v lepší kvalitě, než to umí originální aplikace od Meta/Facebooku.

Vyzkoušel jsem aplikace GBWhatsApp, kterou v Obchodě Play rozhodně nenajdete. Aplikace vypadá vlastně úplně stejně, jako originální aplikace a je v češtině. Na angličtinu narazíte jen v bonusových funkcích.

Skenuj pro stažení APK
  • Nainstalujte aplikaci přes správce souborů a spusťte ji
  • Přihlaste se ke svému WhatsApp účtu a povolte potřebná oprávnění
  • Vpravo nahoře klepněte na možnosti (tři tečky) a následně na “GB Settings”
  • Nyní klepněte na “Universal Settings” a povolte funkci “Send photos in best quality”
  • Restartujte aplikaci a můžete začít posílat fotky a chatovat 😉

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*