RECENZE: Fitbit Luxe – když chcete malý a hezký chytrý náramek

Letošní chytré náramky nabízí velké displeje, což ne každému vyhovuje. Někteří uživatelé chtějí malé chytré náramky, které nebudou na ruce takřka cítit. Na ty myslela americká společnost Fitbit, ta na našem trhu již prodává chytrý náramek Fitbit Luxe. Ten se snaží zaujmout malými rozměry, elegantním designem a zdravotními funkcemi. V době psaní recenze se náramek prodával za 4 190 Kč s DPH.

 

Co najdu v balení?

V krabičce k náramku dostanete také dvě velikosti silikonového řemínku, krátký kabel s nabíjecí kolébkou a různé návody. Nic víc se v prodejním balení nenachází.

 

 

 

Design a konstrukce – vhodný pro dámy?

Už když se podíváte na dostupné varianty náramku, je jasné, že míří především na dámy. Je dostupný jak se silikonovým řemínkem, tak i v luxusnějším provedení s řemínek Gorjana z nerezové oceli. Náramek však nemíří jen na dámy, ale k dispozici je i mnou testované černé provedení. Řemínky je v případě potřeby také možné měnit.

Barevné varianty

Jak jsem zmiňoval, náramek je přesně pro ty, co chtějí malé rozměry. Rozměry náramku činí 36,3 x 17,62 x 10,05 mm a váží pouhých 26,2 gramů. Na ruce tedy není takřka vůbec cítit. Rozhodně potěší zvýšená odolnost 5ATM, takže si náramek můžete klidně vzít na plavání.

Na čelní ploše se nachází malý AMOLED displej. Tělo náramku je pak hliníkové a na spodní části najdeme potřebné senzory a nabíjecí piny. Modul se senzory nijak nevystupuje, takže do ruky nijak natlačí, jako je tomu u některé konkurence.

 

 

 

Operační systém a ovládání – čeština nechybí

Fitbit Luxe nabízí vlastní operační systém Fitbit OS. Ten nabízí různé možnosti nastavení a přímo na náramku můžete nastavit třeba budík, spouštět měření aktivit či reagovat na notifikace. Příchozí notifikace fungují jedním slovem výborně a rychlé reagování na zprávy je také v češtině, což se u náramků moc často nevidí.

Na hlavní obrazovce se nachází zvolený ciferník, který si můžete změnit v mobilní aplikaci. Já si ponechal výchozí ciferník, kde najdeme čas, datum, nachozené kroky i srdeční tep. Tahem z horní části displeje dolů se dostanete do nabídky pro režim nerušit či nastavení. Na spodní části nahoru pak je k dispozici obrazovka s datem, přehled o nachozených krocích, srdeční tep i naměřený spánek. Tahy do stran se pak dostanete do menu, kde se nachází příchozí notifikace, spuštění cvičení, režim relaxace, nastavení budíků a časovač.

Prostředí je také krásně svižné a během mého testování náramek obdržel také aktualizace, takže je vidět, že se mu výrobce stále věnuje a vylepšuje jej.

 

 

 

Jaké aktivity umí měřit?

Náramek je malý, ale šikovný. Nabízí všechny funkce, které od náramku potřebujete. Velkou výhodou je funkce SmartTrack, ta dokáže automaticky rozpoznat, co právě děláte, takže podle toho měří různé aktivity a tréninky. V náramku se však nenachází zabudovaná GPS, takže pokud při běhu budete chtít mít naměřenou trasu, je zapotřebí mít u sebe mobil, aby náramek GPS data čerpal z něj.

To, co jsem si u náramku pochvaloval je měření spánku, to je přesné a v aplikaci pak máte přehled o lehkém, hlubokém i REM spánku. Náramek umí také zaznamenat krátké zdřímnutí, což se často o některých levnějších náramcích říci nedá.

Náramek umí zaznamenávat srdeční tep 24/7 a okysličení krve (SpO2). Dále umí měřit sportovní aktivity včetně plavání, stres, nachozené kroky, vzdálenost a spálené kalorie. Umí tedy vše, co se od něj očekává.

 

 

 

Mobilní aplikace

Náramek můžete propojit jak s mobily či tablety se systémem Android, tak i jablečným iOS. Slouží k tomu dobře známá aplikace Fitbit. Pochválit musím bleskové párování náramku, který v mém případě stačilo jen nabít a během okamžiku jsem měl na androidím mobilu notifikaci, zda jej náhodou nechci s daným mobilem spárovat.

Mobilní aplikace nabízí vše, co se od ní očekává a je také v češtině. Hned po otevření aplikace máte k dispozici rychlý přehled kroků, stresu, tepu i spánku. Všechny tyto naměřené záznamy si můžete také rozklepnout a mít tak podrobnější přehledy a grafy. Dole můžete také klepnout na tlačítko „Prozkoumat“, kde máte k dispozici různé výzvy. Vlevo nahoře stačí klepnout na ikonu avatara, poté na název Luxe a dostanete se do nabídky s ciferníky, nastavení notifikací atd. Vpravo nahoře se pak nachází zprávy, kde si můžete psát s kamarády, hecovat se a překonávat se. Za tento sociální prvek musím výrobce pochválit.

 

 

 

Výdrž a nabíjení

Fitbit Luxe dle výrobce vydrží 5 dní na jedno nabití, což je poměrně slušné. Náramek jsem během testování nosil na ruce denně a nijak se neomezoval, takže jsem měl aktivní notifikace, upozornění na hovory i aktivní měření srdečního tepu 24/7. Pětidenní výdrž mohu potvrdit. Co se nabíjení týče, k tomu slouží nabíjecí kolébka dodávaná v balení. S ní náramek nabijete do dvou hodin.

 

 

 

Závěr – sympatický náramek

Fitbit Luxe je sympatický náramek, který ocení nejen dámy. Vyzdvihnout musím jeho příkladné konstrukční zpracování, elegantní design a spolehlivé měření aktivit. Pochválit musím také příchozí notifikace s možností na ně reagovat. Dobrá je i výdrž na jedno nabití.

Náramku bych vlastně neměl moc co vytknout. Asi jediná funkce, která mi na náramku chyběla je možnost bezkontaktně platit.

 

 

 

Pozitiva:

  • Malé rozměry
  • Elegantní provedení
  • Dvě velikosti řemínku v balení
  • České prostředí
  • Kvalitní měření spánku a SpO2
  • Slušná výdrž na jedno nabití

 

Negativa:

  • Náramkem nelze platit

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*