Fitbit Inspire HR – Šikovný pomocník pro měření denních aktivit (RECENZE)

Americká společnost Fitbit na našem trhu prodává dvojici fitness náramků Inspire a Inspire HR. V této recenzi jsem se podíval na HR variantu, která navíc nabízí senzor srdečního tepu. Umí měřit také různé sportovní aktivity a spánek. Výrobce také slibuje slušnou 5denní výdrž na jedno nabití. V době testování se náramek Fitbit Inspire HR prodával za cenu kolem 2 600 Kč.

 

 

Obsah balení – řemínky dvou velikostí

 • Fitbit Inspire HR
 • Dvě velikosti řemínku S a L
 • Magnetická nabíjecí kolébka
 • Návody

 

 

 

Design a zpracování – miniaturní rozměry

 

Modul je z kvalitního plastu a jeho zpracování se mi opravdu líbí. Vzít si jej můžete i do vody a výrobce deklaruje zvýšenou odolnost vůči prachu a vodě do 50 metrů. Díky nízké 20 gramové váze na ruce není téměř cítit a líbí se mi také pyramidová spodní část. Výrobce tento tvar použil už i u jiných svých produktů, např. hodinek Fitbit Ionic. Tvar zajistí, že se senzory pro měření srdečního tepu skutečně budou dotýkat kůže, ale modul na kůži neleží po celé své ploše. Pod modulem se tedy nepotíte tolik, jak tomu je u náramků Xiaomi a Honor. Je tedy menší riziko vzniku alergické reakce, kterou jsem po celou dobu testování nezaznamenal. Na spodní části se mimo zmíněných senzorů nachází také pozlacená trojice pinů pro připojení nabíjecí kolébky a zeleně blikající senzor tepové frekvence.

 

Řemínky dodávané v balení jsou ve dvou velikostech S a L. Na našem trhu Inspire HR lze zakoupit v mnou testovaném provedení Lilac, ale k dispozici je také černá a bílá barevná varianta. Potěší také možnost výměny řemínků. Pokud nebudete chtít používat standardní silikonové, tak na některých e-shopech lze sehnat třeba koženkové či další materiály. Celkové zpracování řemínků je výborné a za celou dobu testování se nestalo, že by se modul od řemínků samovolně odepnul. Samotné zapínání řemínku je stejné, jak u hodinek a náramek tedy neztratíte.

 

 

 

Displej, ovládací gesta a notifikace

Jedná se sice o levnější fitness náramek, ale díky zahnuté čelní ploše displeje působí dražším dojmem. Jedná se o malý OLED displej s rozměry 37 x 16 mm. Barevný panel však nečekejte, ale svůj účel plní skvěle. Můžete na něm sledovat čas, datum, ušlé kroky, měřit si srdeční tep, zobrazit spálené kalorie a další položky.

 

Nechybí ani oblíbené gesto pro zobrazení data a času zvednutím zápěstím. Pro zobrazení času tedy vůbec nemusíte sahat po displeji, což se při běhu a jiných činnostech rozhodně hodí. Funkce navíc funguje spolehlivě. Jas displeje je také dostatečný a naměřené aktivity můžete sledovat i na slunci.

Příjem notifikací (upozornění) funguje jedním slovem výborně. Můžete tak být upozorněni na příchozí hovor, SMS zprávy, zprávy z Messengeru, e-maily, události z kalendáře a jakoukoli notifikaci z libovolné aplikace. Na displeji se nezobrazí jen upozornění, ale také celá zpráva, což může řada uživatelů ocenit. Já tuto funkci využíval k rychlému opsání ověřovacího kódu z internetového bankovnictví.

Tahem prstu ze shora dolů se dostanete do menu, kde se nachází Exercise – měření běhu, jízdy na kole a plavání. V tom samém menu se nachází také budíky, časovač, relaxační režim a rychlé nastavení, kde najdete zapnutí/vypnutí využívání GPS z mobilu, senzoru pro měření srdečního tepu a také vyresetování Fitbitu.

 

Tahem prstu zespoda nahoru se dostanete do klasického menu, kde se nachází všechny ostatní funkce s přehledy naměřených aktivit. Na levém boku Fitbitu se nachází také ovládací tlačítko, které slouží pro návrat na úvodní obrazovku s časem a datem. Po dlouhém stisknutí tlačítka se zobrazí procentuální stav nabití, nastavení probuzení displeje a rychlé zapnutí/vypnutí přijmu notifikací.

 

 

 

Co vše náramek monitoruje? Jsou naměřené údaje přesné?

Fitbit Inspire HR je fitness náramek, jak se sluší a patří. Měří tedy ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie, srdeční tep a také spánek. Díky zvýšené odolnosti si jej můžete vzít i na plavání, kdy můžete měřit svůj čas plavání. Měření aktivity můžete spustit přímo na displeji Fitbitu v sekci Exercise, kde se také nachází rychlé spuštění měření běhu venku i uvnitř a jízdy na kole.

 

Inspire HR je tedy vhodným pomocníkem pro sportovce a pokud třeba běhání či jízdu na kole myslíte opravdu vážně, tak si pro přesnější měření můžete vzít i mobilní telefon. Jelikož se jedná o „levnější“ fitness náramek, tak bohužel nenabízí GPS modul, ale v mobilní aplikaci se nachází funkce, která využívá GPS z mobilního telefonu. Svůj běh tedy můžete vidět zvýrazněný na mapě a mít přesnější informace o vzdálenosti. Funkce funguje velice dobře a poloha byla na mapě nalezena téměř okamžitě.

 

Já osobně se u fitness náramků a chytrých hodinek zaměřuji především na měření spánku. Jedná se o problematickou oblast, kterou drtivá většina náramků včetně Xiaomi nezvládá úplně spolehlivě. Drtivá většina totiž vůbec neumí měřit spánek během dne, což je pro uživatele pracující v noci problém.

Fitbit zvládá měření spánku jedním slovem výborně a s výsledky jsem byl velice spokojený. Naměřený čas spánku byl přesný a k dispozici máte i podrobnější data, kdy je naměřená fáze lehkého/hlubokého spánku i REM fáze. Náramek také zaznamená probuzení a přesné časy usnutí.

Měření ušlé vzdálenosti je v porovnání s jinými náramky téměř totožné a podle Google map i relativně přesné. Musíte však při prvotní registraci zadat pravé údaje o výšce, věku a váze, aby algoritmus věděl, jak má aktivity měřit. S měřením kroků by však měl Inspire HR ubrat, protože během mého používání naměřil přibližně o 3-4 tisíce kroků denně více. Tento problém však výrobce může vyřešit aktualizací firmwaru. Je také dobré zdůraznit, že žádný chytrý náramek či chytré hodinky neměří kroky na 100% přesně.

Naměřený spánek a kroky

 

 

 

Mobilní aplikace – pro Android, iOS a Windows

Fitbit má svou univerzální aplikaci pro Android (Obchod Play) a iOS (App Store). Existuje také varianta pro počítače s Windows 10 (Windows Store), ale tu asi moc lidí používat nebude. Hned po prvotním úspěšném párování s mobilem se začala stahovat aktualizace firmwaru, což zabralo přibližně 20 minut. Po vybalení z krabičky tedy doporučuji náramek nabít do 100% stavu, aby během instalace aktualizací nenastal žádný problém.

 

Fitbit měl svou aplikaci vždy vymazlenou a dovolím si říci, že její prostředí je vůbec nejpovedenější. Konkurenční Honor či Xiaomi by si rozhodně mělo vzít příklad. Jedinou vadou na kráse může být pro některé uživatele absence češtiny, ale těch pár základních slovíček snad nebude velký problém.

Hned po spuštění aplikace máte přehled o ušlých krocích, vzdálenosti, spálených kalorií, aktivních minut, naměřený srdeční tep a spánek. Každou položku si na úvodní stránce aplikace můžete rozklepnout tak, že uvidíte podrobnější informace o aktivitách včetně grafů. Podrobný přehled je vážně vydařený a ocenil jsem jej především u měření spánku.

 

Spodní část aplikace nabízí také různé další funkce pro překonávání různých challenges (výzev) a k dispozici je také hezky zpracovaný sociální prvek, kde můžete sledovat aktivity svých přátel. K dispozici je také funkce Fitbit Coach, což je virtuální trenér. Pokud budete chtít tuto funkci využívat, tak budete vyzváni ke stažení druhé aplikace. Prostředí aplikace Coach je také zpracované výborně a nabízí různé cviky i s doprovodem animací. Využívat tyto služby můžete zdarma, ale prémiové funkce jsou placené.

 

 

Kde se ale nachází nastavení Fitbitu? Když se vrátíte zpět na úvodní obrazovku, tak při pohledu do pravého horního rohu uvidíte malou ikonku náramku, kde se nachází všechna nastavení. Zvolit si můžete ciferník hodin, přesouvat si ikony aktivit v displeji náramku, nastavovat notifikace, budíky, upozornění na dokončení denního úkolu a další potřebná nastavení.

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Výrobce slibuje až 5denní výdrž na jedno nabití. Když jsem Fitbit běžně používal pro měření každodenního spánku, ušlých kroků a vzdálenosti, měl aktivní měření tepu a využíval notifikace pro příchozí SMS zprávy a hovory, tak se výdrž skutečně vyšplhala na 5-6 dní. Výrobce tedy nelže, ale záleží jen na používání. Pokud jsem nastavil příchozí notifikace na chatovací aplikace Threema, Messenger a e-mailového klienta Outlook, tak pochopitelně procenta baterie padala opravdu rychle a na jedno nabití Fitbit vydržel 3 dny. To samé platí, když budete své sportovní aktivity měřit opravdu důkladně i za pomocí GPS z mobilu.

V balení se nachází také magnetická nabíjecí kolébka, která se pomocí magnetu připojení na pozlacené nabíjecí piny na spodní části Fitbitu. Nabíjecí řešení je opravdu elegantní a vydařené. Fitbit stačí na kolébku jen přiložit a magnety jej spolehlivě udrží po celou dobu nabíjení. Ve srovnání s Xiaomi je celkové zpracování kolébky na výrazně vyšší úrovni. Z úplného vybití do 100% se akumulátor nabil do dvou hodin. Procenta nabití můžete sledovat na displeji Fitbitu, ale také v mobilní aplikaci.

 

 

 

Závěr

Fitbit Inspire HR je vydařený fitness náramek, který měř vše, co se od takového náramku očekává. Zapůsobil také opravdu výbornou mobilní aplikací s Fitbit trenérem pro cvičení a sociálním prvek. Zmínit musím také kvalitu zpracování s dvěma velikostmi řemínků přímo v balení. Já byl nadšený z měření spánku, které je výborné a změří jej za každé situace, i když se bude jednat o krátké zdřímnutí během dne.

Je vydařený, ale obhájí si svou cenu kolem 2 600 Kč? Ve svém okolí jsem se často setkával s názorem, že je Fitbit drahý. Pokud to berete z pohledu náramků Xiaomi a Honor, tak skutečně je cena vyšší. Připlácíte si však za výborné měření spánku, funkce Fitbit Couch (trenér), vydařený sociální prvek a přehledné prostředí mobilní aplikace. Konstrukční kvalita modulu a nabíjecí kolébky je také na jiné úrovni, než u konkurentů.

Fitbit Inspire HR se mi opravdu líbil a jedná se o vydařený počin. Pokud tedy hledáte spolehlivého pomocníka pro měření každodenních aktivit, tak jej mohu jen doporučit. Musíte však oželet češtinu v mobilní aplikaci a měření kroků budete muset brát s rezervou.

 

Co se mi líbí?

 • Design a minimalistické rozměry
 • Dvě velikosti řemínku v balení
 • Povedená nabíjecí kolébka
 • Vymazlená aplikace
 • Fitbit Coach
 • Bezkonkurenční sociální prvek
 • Výborné měření spánku
 • Spolehlivé notifikace

 

Co se mi nelíbí?

 • Přidává 3-4 tisíce kroků denně
 • Někomu může vadit angličtina v mobilní aplikaci

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*