Fitbit Ace 3 for Kids – chytrý náramek pro děti (RECENZE)

Amerického výrobce Fitbit asi není třeba představovat. Výrobce má za sebou dlouhé zkušenosti v oblasti chytrých hodinek a náramků. Výrobce na našem trhu prodává také dostupný chytrý náramek Fitbit Ace 3 for Kids, který je určen pro děti. Náramek umí nejen měřit různé aktivity včetně spánku, ale dítě může plnit také různé výzvy. Náramek se v době psané této recenze prodával za cenu 2 190 Kč s DPH.

 

 

Co najdu v balení?

Od prodejního balení nečekejte žádné zázraky. V krabičce najdete tedy jen náramek, různé návody a také nabíjecí kolébku na krátkém kabelu.

 

 

 

Design a zpracování

Jelikož se jedná o chytrý náramek určený pro malou dětskou ruku, tak příjemné jsou jeho malé rozměry i nízká váha. Na našem trhu je náramek dostupný také ve třech barevných provedeních, a to v mnou testovaném modrém se zelenými prvky, ale také v černém s červenými prvky a speciální mimoňská žlutá edice.

Modul náramku je ukrytý v silikonovém řemínku, který chrání také hrany náramku. Nemusíte se tedy bát, že jej dítko rozbije. Potěší také zvýšená odolnost vůči vniknutí vody a prachu a náramek si klidně lze vzít na plavání. Modul ze silikonového řemínku je možné také bez problémů vyjmout, takže jej časem můžete vyměnit.

Na čelní ploše náramku se nachází malý dotykový displej. Na bocích se nachází senzorová tlačítko pro probuzení náramku či pro přechod zpět na hlavní obrazovku s ciferníkem. Ve spodní části najdete jen různé senzory a piny pro připojení nabíječky.

 

 

 

Displej a prostředí náramku

Náramek nabízí malý nebarevný PMOLED displej, který je úsporný. Náramek umí také gesto, kdy zvednete zápěstí, náramek se během chvilky probudí a zobrazí čas. Je jen škoda, že viditelnost na přímém světle je opravdu mizerná.

Prostředí v náramku je bohužel v angličtině, což je celkem škoda, protože Fitbit u některých hodinek již češtinu nabízí. Na druhou stranu těch pár anglických slovíček v dnešní době umí každý a malé děti se angličtinu učí na základní škole.

Přímo v displeji si tedy můžete zobrazit celkem hezké ciferníky s obrázky, čas, datum i co je za den. Vidět můžete také nachozené kroky a data o spánku.  K dispozici je i časovač či stopky. Při překročení dosažených cílů budete na náramku také upozorněni a děti tak mohou být motivováni pokračovat a překonávat sebe i ostatní.

 

 

 

Mobilní aplikace a další funkce

Náramek s mobily komunikuje skrze Bluetooth 4.2 a lze jej spárovat jak s mobily se systémem Android, tak i jablečným iOS. Slouží k tomu aplikace Fitbit, která mi fungovala také na mobilu Huawei bez Google služeb.

Při prvním spárování náramku budete také vyzváni k připojení rodičovského účtu, který si můžete vytvořit. Povolit musíte veškerá oprávnění a odsouhlasit podmínky, že společnost Fitbit může monitorovat některé aktivity vašeho dítěte.

V mobilní aplikaci najdete také sociální prvek, kde můžete psát zprávy třeba mezi rodinou a předhánět se, kdo nachodil více kroků. Nechybí ani různé výzvy, kterých se můžete zúčastnit a být tak aktivní. Nechybí ani podrobnější přehledy o nachozených krocích, cvičení i spánku.

Vlevo nahoře stačí klepnout na ikonku avataru, pod kterým se ukrývá přehled celé rodiny, ale i správa samotného zařízení Ace 3. Tam si můžete nastavit veškeré notifikace (příchozí upozornění z aplikací), časové rozmezí pro upozornění na pohyb, a i poměrně dost ciferníků s obrázky.

 

 

 

Výdrž a nabíjení

Jelikož je displej opravdu úsporný, tak náramek je schopen vydržet 7-8 dní na jedno nabití, což je opravdu slušné. K nabíjení pak slouží nabíjecí kolébka, kterou stačí “přicvaknout” na spodní část náramku. Z úplného vybití do 100% stavu se mi náramek nabil do dvou hodin.

 

 

 

Závěr – mám jej dítěti koupit?

Fitbit Ace 3 for Kids je ideálním chytrým náramkem pro děti, protože nabízí řemínek, který i chrání konstrukci samotného modulu. Náramek také spolehlivě funguje jako krokoměr, spokojený jsem byl s příjmem notifikací a pochválit Fitbitu pak musím i spolehlivé měření spánku. Výtku bych měl jen k mizerné viditelnosti displeje na sluníčku a prostředí náramku v angličtině.

Když se podívám na cenu, tak ta mohla být o něco nižší, protože za tyto peníze si můžete zakoupit chytřejší náramky s větším displejem. Na druhou stranu větší náramek už není vhodný pro malé děti, nenabízí řemínek chránící konstrukci modulu náramku a rozhodně nenabízí sociální prvky v mobilní aplikaci, jako právě Fitbit.

Pokud tedy hledáte náramek pro dětskou malou ruku, který dítě jen tak nerozbije a chcete se v rodině předhánět s nachozenými kroky, tak mohu Fitbit Ace 3 for Kids jen doporučit.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*