Kdy bude PS5 konečně dostupný?

Po nejnovější generaci fenomenální herní konzole je neuvěřitelná poptávka. Přesto na ni stále většina zájemců netrpělivě čeká. V čem je zakopaný pes? Faktorů se sešlo více a mimo jiné se na extrémní nedostupnosti podepsala i pandemie koronaviru. Sony by však pravděpodobně nestíhalo dodávat ani v případě, že by k celosvětovému šíření viru nedošlo. Tak či tak mají překupníci žně a prodávají PS5 s velkým ziskem.

7,8 milionů kusů, a přesto extrémně neuspokojená poptávka. To je počet prodaných PS5, který Sony evidovala na konci minulého fiskálního roku, což je o něco více, než svého času Playstation 4. Japonský gigant má mnohem velkolepější plány – do konce prvního čtvrtletí následujícího roku chce prodat 14,8 milionů konzolí. Aby dosáhla cíle, bude muset navýšit výrobu.

Podle Jima Ryana, výkonného obchodního ředitele Sony, by se měla situace ohledně nedostupnosti nejnovější generace PS5 zlepšit již nyní v létě a následně i v druhé polovině roku. Očekává návrat rovnováhy mez nabídkou a poptávkou.

Zda je Ryanovo prohlášení pouhým konejšením nedočkavých zákazníků, nebo realita, ukážou následující měsíce. Vzhledem k enormnímu zájmu však nikdo nepředpokládá, že by se měly v dohledné době kupit konzole ve skladech. V lepším případě dojde k uspokojení nejednoho konzolisty, který nervózně okusuje ovladač PS4 a průběžně aktualizuje produktové stránky e-shopů, jež mají svatý grál herního průmyslu v nabídce.

Ryanova slova doplnil Hiroki Totoki, který v Sony zastává post finančního ředitele. Uvedl, že se společnost nachází ve složité situaci a v nejbližší době nedokáže dodat herní konzole v dostatečném počtu. I podle jeho odhadů bude „vše v pořádku“ v březnu 2022.

Dobrá zpráva je, že Sony alespoň disponuje dostatečnou kapacitou pro vývoj nových her. Současní (a hlavně budoucí) majitelé páté generace ikonické platformy se tak rozhodně mají na co těšit.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*