Cortana pro Android prošla aktualizací a vypadá opravdu pěkně

Virtuální asistentku Cortanu za kterou stojí společnost Microsoft můžete znát ze systému Windows Phone/Mobile a také počítačové verze Windows 10. V ČR si ji na těchto zařízeních neužijete, protože musíte mít mobil/počítač plně lokalizovaný do angličtiny.

Asistentka Cortana
Asistentka Cortana

Cortana je ale také v beta verzi pro mobily a tablety se systémem Android a můžete ji používat i když je váš mobil v češtině. Bohužel ale není dostupná v Obchodu Play, protože se jedná o uzavřené beta testování, které je v současné době přeplněno. Můžete si ji ale stáhnout bokem jako APK soubor (odkaz níže). Po delší době jsem si stáhl nové APK a celou Cortanu aktualizoval a zjistil jsem, že Microsoft v Cortaně provedl velmi příjemné změny.

Hlavní změnou je design a celkové ovládání Cortany. Konečně zmizelo ošklivé hamburger menu vpravo nahoře, ale všechny důležité prvky nyní naleznete na dolní části. Je to přehlednější a funguje to opravdu krásně svižně. Zmizela také modrá barva a Cortana se zahalila do fialové barvy a nevypadá to vůbec špatně.

Pokud si chcete Cortanu vyzkoušet, tak si můžete stáhnout APK soubor – ZDE a Cortanu si do svého mobilu nainstalovat. Aktualizace se tedy nebudou stahovat skrze Obchod Play, ale občas si budete muset stáhnout nový APK soubor ze stejného odkazu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*