Bezplatná Opera VPN na mobilech bohužel končí

Opera Software na svých oficiálních stránkách oznámila smutnou zprávu. Ruší svou mobilní aplikaci Opera VPN, která umožňovala zabezpečení připojení k internetu a to zcela bezplatně. Aplikace se hodila převážně na zabezpečení připojení k veřejným Wi-Fi sítím. Oznámení se však týká pouze mobilní aplikace a “VPN” v internetovém prohlížeči  na Windows a Mac alespoň prozatím končit nebude.

Bezplatných VPN je plný Google Play i App Store, ale drtivá většina není bezpečná a nabízí pochybné podmínky včetně sběru dat, který je pro bezpečí uživatelů nebezpečný. VPN od Opery byla funkční a u svých uživatelů získala důvěru. Aplikace měla být ukončena již 30. dubna 2018, ale zatím v omezené podobě funguje a brzy bude zcela nefunkční.

Opera VPN má již jiného majitele a nepatří pod Opera Software. Pokud však používáte placený balíček Opera Gold, tak získáte možnost bezplatného upgradu na službu SurfEasy Ultra VPN na jeden rok. Pokud nejste zákazníky Gold balíčku, tak budete moci využít 80% slevu na SurfEasy Total VPN.

 

Zdroje: OperaVPN, AndroidPolice

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*