RECENZE: Xiaomi Redmi Buds 3 – extrémně levná pecková sluchátka

Nedávno jsem na tomto webu publikoval recenzi levných bezdrátových špuntových sluchátek Xiaomi Redmi Buds 3 Pro. Xiaomi ale na náš trh přispěchal také s ještě levnější variantou, kterou jsem dostal na test. Tou jsou pecková sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3. Ta se za co nejméně peněz snaží nabídnout dobrý zvuk, jednoduché párování s jakýmkoliv zařízením, výbornou výdrž na jedno nabití a ovládací gesta. V době psaní recenze bylo možné sluchátka zakoupit za krásnou cenu 1 090 Kč s DPH.

 

Pozitiva:

  • Dobrá ergonomie sluchátek
  • Lehkost sluchátek
  • Vzhledem k ceně dobrý zvuk
  • Dobrá synchronizace zvuku s videem
  • Výborná výdrž na nabití
  • USB-C konektor
  • Sluchátka fungují samostatně
  • Funkčnost se všemi systémy
  • Nádherná cena

 

Negativa:

  • Dotyková plocha mohla být větší

 

 

 

Co najdu v balení?

Jedná se o opravdu levná sluchátka, takže nic navíc v balení neočekávejte. V balení najdete jen sluchátka s nabíjecí krabičkou a krátký nabíjecí USB-C kabel.

 

 

 

Design a zpracování

Od takových sluchátek nemůžete očekávat prémiový design. Celá sluchátka i s nabíjecí krabičkou jsou plastová, díky čemuž jsou také krásně lehká. Samotné sluchátko podle výrobce váží pouhých 4,5 gramu, zatímco nabíjecí krabička bez vložených sluchátek 42 gramů. Sluchátka také mají standardní odolnost IP54.

Sluchátka svým designem nijak nevyčnívají z řady, ale pochválit musím jejich ergonomii. U peckových sluchátek mám často problém, že mi nesedí v uších, ale Redmi Buds 3 mi sedí v uších skvěle a nemají tendenci vypadávat. Pokud však nechcete pecková sluchátka, podívejte se spíše po špuntových Xiaomi Redmi Buds 3 Pro.

Samotná nabíjecí krabička má čtvercový tvar a vejde se asi do každé kapsy. Na krabičce najdeme jen oboustranný nabíjecí konektor USB-C a tlačítko pro vyvolání párování. Nechybí ani bílá dioda signalizující nabíjení a režim párování.

 

 

 

Jak je na tom zvuk?

Abych byl upřímný, tak jsem od sluchátek neměl opravdu velká očekávání. Už když se podíváte na cenu, tak je jasné, že se jedná o sluchátka pro opravdu nenáročné uživatele. Sluchátka však vzhledem k ceně jsou dobrá a zvuk není špatný. Dostatečná je i maximální hlasitost sluchátek. Na stránkách výrobce se můžete dočíst také, že sluchátka snižují okolní hluk, ale to moc efektivně nefunguje, jak jsem také očekával. Se sluchátky lze také bez problémů telefonovat.

Drtivá většina tak levných bezdrátových sluchátek má problém se synchronizací zvuku s videem. Byl jsem tedy mile překvapen, že to není případ těchto sluchátek. Bez problémů jsem tedy sledoval videa na YouTube, filmy, seriály a hrál i hry na notebooku. Dalším milým překvapením je fakt, že sluchátka fungují samostatně. Při dlouhé práci na notebooku jsem tedy používal jen jedno sluchátko a když se vybilo, vytáhl jsem hned sluchátko druhé a poslouchal hudbu dál. Výrobce si za to tedy odnáší velkou pochvalu.

Zdroje: XiaomiCesko.cz

 

 

 

Ovládací gesta

Byl jsem také velice mile překvapen tím, že tak levná sluchátka nabízí i tolik ovládacích gest. Musíte se však trefit na malou dotykovou plochu a umístění ovládacího místa mi moc nesedělo, proto jsem gesta moc nevyužíval. Chtělo by to větší dotykovou plochu, ale to bych od tak levných sluchátek chtěl už moc.

Zdroje: XiaomiCesko.cz

 

 

 

Výdrž a nabíjení

Xiaomi se všude chlubí, jakou mají sluchátka výdrž na jedno nabití. Jeho udávanou výdrž 5 hodin na jedno nabití mohu potvrdit. Sluchátka jsem využíval při práci na notebooku asi se střední hlasitostí a kolem pěti hodin skutečně vydržela. S nabíjecím krabičkou pak mohou na jedno nabití vydržel dohromady až 20 hodin, což je slušné. Výrobce také udává, že nabíjením 1,5 hodiny získáte 10minutové přehrávání hudby. O nabíjení se pak stará oboustranný nabíjecí konektor USB-C.

 

 

 

Párování sluchátek

Pro sluchátka není dostupná žádná mobilní aplikace, ale vadí to někomu? Osobně si myslím, že je aplikace u těchto sluchátek zbytečná. To, co výrobci musím pochválit je jednoduchost a opravdu spolehlivé párování, které u konkurence často chybí.

Po vybalení sluchátek z balení tedy doporučuji sluchátka z nabíjecí krabičky vyndat, odstranit plastové nálepky, vložit je zpět do krabičky a plně je nabít. Poté je spárujete s Androidem tak, že otevřete nabíjecí krabičku a během okamžiku se na mobilu/tabletu zobrazí, zda chcete sluchátka spárovat. U iOS a Windows 10/11 stačí vyvolat dlouhým stiskem tlačítka na krabičce. Celý postup najdete v návodu – odkaz na návod. Párování je tedy extrémně jednoduché a fungovalo mi spolehlivě na Android 11/12 a notebooku s Windows 11.

 

 

 

Závěr – je jim vůbec co vytknout?

Závěrem chci ještě jednou zdůraznit, že se jedná o opravdu levná sluchátka, takže nejsou pro náročného uživatele. Sluchátka Redmi Buds 3 bych jednoduše doporučil všem, kteří jsou fanoušci peckových sluchátek a chtějí sluchátka vzhledem k ceně s dobrým zvukem, dobrou synchronizací s videem a spolehlivým párováním. Myslím si, že za ty peníze se jedná o jedny z nejlepších peckových sluchátek na trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top