Apple konečně odstranil ruské aplikace od VK z App Storu

Ve svých starších článcích jsem poukazoval na fakt, že americké společnosti nadále působí v Rusku. K tomuto působení musí docházet ve spolupráci s místními autoritami a mé články byly mířeny především na firmy Apple a Google. Situace se však v posledních dnech mění a Apple začíná konečně odstraňovat ruské aplikace, s to i ty od firmy VK.

Nedávno došlo k odstranění aplikací Telega a MAX z App Storu. Jedná se o špionážní software, který je nesmírně nebezpečný. Na běžné uživatele v Rusku mohl totiž potenciálně podávat informace o používání Telegramu, VPN s dalších pro režim „nežádoucích“ aplikací.

Čistka ze strany Applu pokračuje! Byly odstraněny aplikace od společnosti VK, která je už roky bohužel pod kontrolou vlády. Tyto aplikace jsou samozřejmě rovněž nebezpečné a mohou odesílat citlivá data.

Tiskový mluvčí Ruské federace Dmitrij Sergejevič Peskov vyzval uživatele iPhonů k přechodu na Android. V současné době v Obchodě Play bohužel nadále najdeme všechny ruské aplikace, čímž se potvrzuje spolupráce Googlu s tamním režimem, ačkoliv snad i Google dojde k rozumu. Kdyby došlo k odstranění všech ruských aplikací z Obchodu Play, díky svobodě Androidu by bylo možné stahovat aplikace mimo něj.

Na Apple byla ruským úřadům podána stížnost za nedodržování povinnosti předinstalování ruských aplikací do nových iPhonů. Jelikož svým novým postojem nedodržuje současné zákony v Rusku, může dojít k blokování jeho služeb a následnému zákazu iPhonů.

Aktuálně odstraněné aplikace z App Storu:

  • VKontakte
  • VK Music
  • VK Messenger
  • VK Video
  • VK Dating
  • VK Calls
  • VK Admin
  • VK Play
  • VK Mail
  • Mail
  • Mail Cloud
  • Zen
  • Odnoklassniki
  • Skillbox
  • Yula
  • Marusya

 

Tvůrci aplikace Telega chtějí podat stížnost na Apple a žalovat média

Zdroj: vlastním zdrojům byla slíbena anonymita, @Public_Pavlik 1/2, @media1337

Back To Top