FindMyDevice je open-source služba pro nalezení ztraceného mobilu

V dnešní době se nevyplácí krást mobilní telefony, jelikož mohou obsahovat různé bezpečnostní aplikace. Každý chytrý mobil má již od výrobce funkci pro jeho nalezení v případě ztráty. Funguje to dobře a zachránit to může mobil za několik desítek tisíc Kč. Kam ale tato data o mém pohybu na mapě vlastně tečou? Samozřejmě většinou do Googlu, Applu a dalších velkých společností. Někomu to vůbec nevadí, což je v pořádku, ale někomu to zkrátka vadí. Jaká je alternativa?

Vyzkoušet můžete FindMyDevice

Mobilní aplikace FindMyDevice se snaží být alternativou nejen ke Google službě pro nalezení mobilu. Vlastně nabízí i funkce, které jsou jinde často placené. Umí z druhého zařízení pouhým klikáním poslat příkaz pro aktualizaci GPS polohy, prozvonění mobilu, uzamknutí nebo vyfocení přední a zadní kamerou. Fotky si můžete prohlédnout.

Je třeba si říct, že všechny funkce nemusí na vašem mobilu fungovat. Každý Android mobil má odlišný systém a některé příkazy jsou ze stran výrobců blokovány, a to kvůli bezpečnostním důvodům. Aplikaci jsem však testoval na několika mobilech od Xiaomi, Huawei a Realme a všude fungovala ta nejdůležitější funkce, a to lokalizace přesné polohy. Uvidíte i přesné číslo popisné.

Veškerá získaná data si můžete exportovat v ZIP archívu. Po jeho rozbalení najdete složku s pořízenými fotkami a tabulku s lokalizačními informacemi. Ty mohou posloužit třeba policii pro zadání údajů do navigace.

Doporučení pro funkčnost aplikací

  • Níže budou zmíněny aplikace, které vyžadují neustálý běh na pozadí. V takovém případě je nutné vypnout úspory baterie u daných aplikací. Návody najdete v tomto odkaze.
  • U některých mobilů může s během na pozadí pomoci uzamknutí aplikace v multitaskingu s aplikacemi.
  • Jako zdroj získávání polohy nastavte jen „GPS“. Vybrat si můžete polohu skrze mobilní sítě, ale v takovém případě není zobrazována poloha mobilu, ale nejbližší BTS vysílač.
  • Poznamenejte si adresu serveru, vaše uživatelské ID a heslo!

Nejdříve nastavte Ntfy

 

  • Do svého mobilu si nainstalujte aplikaci F-Droid.
  • V F-Droidu najděte a nainstalujte aplikaci Ntfy.
  • V aplikaci Ntfy přejděte vpravo nahoře do nastavení aplikace. Do položky „Výchozí server“ doporučuji zadat český server https://ntfy.arch-linux.cz.
  • Přejděte ještě níže do „Protokol připojení“ a doporučuji vybrat „WebSockets“.
  • U aplikace Ntfy doporučuji ještě vypnout různé optimalizace baterie.

Nyní nastavte FindMyDevice

  • Nyní můžete přejít zpět do F-Droidu, najít a stáhnout aplikaci FindMyDevice.
  • Ve FindMyDevice musíte povolit většinu příkazů a vedle „Transportní kanály“. Zde se nachází důležité nastavení „Server FMD“. Doporučuji zde nastavit český server https://findmydevice.oscloud.cz, registrovat se a zapamatovat si nastavené heslo. Vygenerováno vám bude anonymní uživatelské ID, které společně s heslem slouží k přihlášení na již zmíněném českém serveru. Vybrat si ještě můžete interval aktualizace polohy a zdroj určení polohy. V případě určování polohy doporučuji mít zapnutou jen funkci „GPS“.
  • U aplikace FindMyDevice také doporučuji vypnout úsporu baterie.

Chcete svůj mobil prodat? Nejdříve bezpečně přemažte jeho úložiště

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top