Pamatuji na sdílení souborů přes infraport a později i přes Bluetooth. Dnes se jedná o pomalá řešení a nabízí se soubory sdílet přes Wi-Fi nebo cloudová úložiště. Dlouhé roky má výborně propracovanou funkci AirDrop společnost Apple. Google se také snažil, ale vždy nějak selhal, nikdo o jeho funkcích vlastně nevěděl, ovládání bylo strašné a ne vždy funkční. Je úsměvné, že až teď se Googlu podařila funkce Quick Share, a ta se dostává do všech Android zařízení a používat ji lze i s Windows.
Quick Share je konečně použitelný?
Google Quick Share má konečně hezké uživatelské prostředí, které se pohodlně ovládá a funguje. V nastavení si můžete pojmenovat své zařízení a nastavit, od koho chcete soubory přijímat. Já vybral možnost přijímání souborů výhradně napříč svými zařízeními, které musí být přihlášené k totožnému Google účtu. K dispozici je i viditelnost všem v okolí nebo pouze kontaktům. Sdílet můžete fotky nebo videa z galérie mobilu, ale funkční je odesílání jakéhokoliv souboru skrze správce souborů.
Quick Share pro Windows?
Již před nějakou dobou Google představil Quick Share pro počítače s Windows. V případě prvních verzích jsem se však s nějakou valnou funkcionalitou nesetkal. Google se ale snaží funkci pravidelně aktualizovat a vylepšovat a v současné době mi na notebooku s Windows 11 funguje skvěle. Pomalejší přenos jsem zaznamenal jen u instalačních APK souborů mobilních aplikací. Možná za tím stojí nějaké zabezpečení.
Google Quick Share si do zařízení s Windows musíte stáhnout a jednoduše nainstalovat. Instalátor se podobá tomu od Google Chromu a je celý přeložen do češtiny. Ono vlastně i prostředí aplikace Quick Share je ve Windows přeloženo do češtiny a dost se podobá tomu z mobilů. Používat tedy můžete známé funkce. Funguje i přenos velkých souborů.