ZenCrypt – Šifrování souborů na mobilu (Android)

Šifrování souborů je na počítačích a tabletech se systémem Windows velice jednoduché a pro platformu Windows existuje velká řada nástrojů. Co ale když chci šifrovat soubory přímo ve svém mobilu nebo tabletu s Androidem?

 

V Obchodu Play existuje spousta aplikací slibující bezpečné šifrování souborů, ale většina aplikací je bohužel podvodná a soubory ve skutečnosti vůbec nešifruje. Další část aplikací obsahuje pouze reklamy a nebo se jedná o staré aplikace, které na Androidu 8.0 a 9.0 padají.

Objevil jsem aplikaci ZenCrypt, kterou v současné době využívám velice často. ZenCrypt umožňuje šifrování jakéhokoli souboru a složek. Soubory dešifrujete po zadání hesla, které znáte jen vy. V Pro verzi můžete využívat šifrování a dešifrování po přiložení otisku prstu. Soubory si v šifrované podobě můžete bez problémů zálohovat na cloudové úložiště a stahovat a dešifrovat i na dalších zařízeních.

Aplikace zabere pouze pár MB a její ovládání je snadné. Některé však může odradit absence češtiny. V bezplatné verzi si aplikaci můžete vyzkoušet na pěti šifrováních. Poté si budete muset aplikaci zakoupit v Pro verzi za jednorázovou částku 50 Kč, což je za tak vydařenou aplikaci příjemná částka.

 

 

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*