Jak blokovat reklamy v oficiální YouTube aplikaci? (Android)

YouTube má velice dobře zpracovanou aplikaci pro Android a iOS. Jelikož se jedná o službu zdarma, tak pochopitelně musí nějak vydělávat a obsahuje reklamy. V posledních dvou letech jsou reklamy však v téměř každém videu, což je velice nepříjemné. Možností, jak reklamy na YouTube ve svém mobilu blokovat je více.

Osobně preferuji otevření YouTube stránky v prohlížeči Bromite, který blokuje všechny reklamy na této službě, umí přehrávat hudbu i po zamknutí mobilu a přehrávat ji na pozadí. Pokud ale chcete využívat oficiální aplikaci, tak existuje malé rozšíření pro blokování reklam. Rozšíření má velikost necelých 6 MB a hned po instalaci jsou reklamy ve videích blokovány.

Na mobilech HTC U12+ (Android 8.0 Oreo), Nokia 8.1 a Huawei P30 Pro (Android 9.0 Pie) bylo blokování reklam ve videích účinné a aplikace fungovala úplně stejně, jak před instalací rozšíření. Jen reklamní bannery pod videi neblokovala, ale ty do videí nijak nezasahují a nejsou tedy rušivé.

Rozšíření ke stažení:

 

Co rozšíření může zobrazit a jak ji odinstalovat?

Na některých mobilech se může zobrazit hláška, že aplikace byla vytvořena pro starší verzi Androidu a nemusí fungovat. Poté se zobrazí hláška s chybou, ale obě hlášky stačí ignorovat a klepat jen na tlačítko Ok.

Pokud někdy budete potřebovat rozšíření odinstalovat, tak jej nenajdete na úvodních obrazovkách, ani v menu aplikací. Musíte přejít do nastavení telefonu, kde najdete aplikace a tam stačí najít aplikaci pod názvem YouTube Vanced a odinstalovat ji.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*