Přehrávání YouTube videí v malém okně nebo při zamčené obrazovce (Android, iOS)

Mobilní aplikaci YouTube má dnes v mobilu snad každý. Aplikace funguje dobře a má časté aktualizace, ale po spuštění jiné aplikace se přehrávání okamžitě přeruší. Jak tento problém „obejít“? V tomto článku se tedy podíváme na možnosti obou hlavních mobilních platforem a to Android a iOS.

 

Nabízí se služba YouTube Red, která odstraní reklamy ve videích, umožňuje přehrávání na pozadí a také nabízí unikátní obsah. Ten je však velmi omezený a pouze v angličtině. Tato služba pro velkou řadu uživatelů postrádá smysl.

Musíme se tedy podívat na aplikace třetích stran a nejpoužitelnější je asi aplikace Lite Tube (Obchod Play). Ta je jednoduchá a umožňuje manuální změnu rozlišení videí, aby bylo případně možné šetřit drahocenná data. Přehrávat lze také na pozadí a lze poslouchat hudbu z YouTube i při používání jiných aplikací či zamčené obrazovce. Lze vytvořit také okno přehrávaného videa, které lze umístit dle libosti kamkoli do prostředí systému či aplikací. Někteří uživatelé ocení změnu lokalizace obsahu přímo v nastavení aplikace.

Na platformu iOS bohužel žádná taková aplikace neexistuje, ale lze si stáhnout internetový prohlížeč Dolphin (App Store), přejít na Youtube.com, spustit video a přejít na domovskou obrazovku. Přehrávání hudby se pozastaví, ale lze jej znovu spustit v ovládacím centru.

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*