Jak na tabletu Alcatel PLUS 12 opravit nefunkční čtečku otisků prstů?

V současné době testuji povedené zařízení 2v1 Alcatel PLUS 12. Jedná se o tablet s plnohodnotným systémem Windows 10, který nabízí také vydařenou klávesnici. Tablet tedy lze používat i jako notebook. Po poslední velké aktualizaci systému na build 1709 nastal problém se čtečkou otisků prstů.

 

Za celým problémem stojí ovladač čtečky otisků prstů, který je nutné aktualizovat. Bohužel to skrze službu Windows Update není možné a na stránkách výrobce se ovladač ke stažení nenachází a nebo jsem jej nenašel. Níže však můžete bezplatně stahovat nový ovladač, který jsem zkoušel a funguje.

Postup instalace:

  • Stáhnout nový ovladač do tabletu z Uloz.toHeslo ke stažení je: infoek.cz
  • Stažený RAR soubor je nutné rozbalit např. programem PeaZip. Složku stačí dlouhým kliknutím myši chytit a přesunout na plochu.
  • V rozbalené složce najděte soubor Setup, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a poté klikněte na “Spustit jako správce”.
  • Poté stačí kliknout na tlačítko “Další” a počkat na dokončení instalace.
  • Po úspěšné instalaci stačí kliknout na tlačítko “Dokončit” a zobrazí se zvláštní okénko s vykřičníkem. Je nutné kliknout na “Ano” a tablet se sám restartuje.
  • Po úspěšné instalaci a restartování systému se může zobrazit modrá obrazovka se smutným smajlíkem. Je to normální a tablet nechte opět automaticky restartovat. Měl by se bez problémů spustit a v nastavení pak stačí jen znovu nasnímat otisky prstů. 😉

 

 

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*