Google Now umí mluvit česky. Jak funguje pokec s vaším mobilem?

Hlasového asistenta má každý mobilní operační systém. Apple má svou Siri, Microsoft zas Cortanu, která je dostupná ve Windows 10 Mobile a Windows 10 a Google své Google Now v operačním systému Android. Google Now se konečně naučilo česky a předběhlo tak svou konkurenci. Jak to ale funguje?

Google Now
Google Now

Nikdo už ani nedoufal, že se Google Now naučí česky tak, že vám skutečně bude odpovídat na vaše dotazy. Chytré karty jsou tedy kompletně v češtině a mobil vás umí upozornit, jaký je na silnici provoz před cestou do práce a vypočítat odhadovaný čas do cíle. Nechybí ani informace v podobě zpráv a spoustu důležitých informací.

Google se před konkurencí vytáhl a to především hlasem umělé inteligence. Google Now vám na vaše dotazy odpoví téměř stejně jako člověk. Stále hlas není občas dokonalý co se týče především čtení čísel a občas zopakuje jedno slovo dvakrát, ale konkurence může jen závidět. Hlas je opravdu příjemný a nezní jak robot.

Pro ČR je funkcionalita asistenta od Googlu ve srovnání s USA opravdu omezena a je to škoda. Snad se dočkáme aktualizací, které vše vylepší. Zatím tedy nefunguje vyvolání asistenta hláškou „Ok Google“ kdokoliv v prostředí telefonu. Musíte tedy klepnout na ikonku mikrofonku nebo podržením tlačítka domů spustit aplikaci Google a říci „Ok Google“. Mobil vás okamžitě začne poslouchat a můžete mluvit hezky česky.

Google Now - V ČR zatím nefunguje "Ok Google" z každé obrazovky
Google Now – V ČR zatím nefunguje „Ok Google“ z každé obrazovky
Google Now - Nastavení budíku hlasem
Google Now – Nastavení budíku hlasem

Příkazy fungují dobře, ale stále ne dokonale. Google Now můžete říci „Nastavit budík na 6 hodin ráno“ a ví co má dělat, ale nastavení musíte potvrdit klepnutím na displej. Je to docela škoda, že budík nelze nastavit pouze hlasem. Kdy se narodil „Karel Gott“ nebo jiná osobnost umí velmi dobře. Na dotazy kdy skončila 2. světová válka, nebo kdy vznikla nějaká společnost odpoví také na jedničku. Většinou se jedná o informace čerpané z Wikipedie.

To co mi ale vadí je, že zatím ne úplně dobře funguje spouštění aplikací. Google Now aplikaci najde, ale opět je nutné potvrzení klepnutím na displej, aby se aplikace opravdu spustila. Asistent mi hlásí, že můj mobil je uzamčen, ale uzamčen skutečně není …  Má tedy zatím své nedostatky, ale Google musím opravdu moc pochválit.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*