Chystaný vlajkový model Nokie uniká na fotografiích

Legendární Nokia se znovu zrodí a během příštího roku vypustí na trh nové modely. Nokia svou mobilní divizi prodala společnosti Microsoft a proto se o mobily bude starat společnost HMD Global Oy. Na celý vývoj by ale měla dohlížet i samotná Nokia.

Kdo ale samotné přístroje vyrobí, když ne sama Nokia? O výrobu smartphonů se bude starat dceřiná společnost společnosti Foxconn. Nokia v příštích mobilech nepřinese operační systém Windows Phone/Mobile a pochopitelně ani Symbian. Pravděpodobně se bude jednat o systém Android 7.0 se Z Launecherem, který je již dostupný v Obchodu Play zdarma.

Z Launcher od Nokia v Obchodu Play
Z Launcher od Nokia v Obchodu Play

Na internetu se objevují reálné fotografie mobilu, který nese označení Nokia P. Ten by měl podle spekulací přinést kvalitní optiku Carl Zeiss, jak bylo u Nokie zvykem a samotný čip fotoaparátu by měl nabízet 23 Mpx. V těle by měl být výkonný procesor Snapdragon 835 a nemělo by chybět ani hned 6 GB RAM. To jsou opravdu velmi slušné parametry a je tedy jasné, že se bude jednat o vlajkový model.

Nokia P
Nokia P

Kdy se ale tohoto modelu dočkáme? Zdroj, který snímky a tyto informace na čínském webu publikoval tvrdí, že se oficiálního představení dočkáme na MWC 2017 v Barceloně.

Zdroje: MyDrive.com, Bing News

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*