Asistentka Cortana funguje skvěle i na Androidu

Microsoft láká na asistentku Cortanu v mobilních Windows 10 Mobile a také počítačích či tabletech s Windows 10. Ta bohužel není dostupná u nás a vůbec ji nespustíte. Tedy pokud mobil nebo počítač plně nepřepněte na USA lokalizaci. Cortanu už nějakou dobu testuji také na mobilu s Androidem u kterého nemusíte lokalizaci a jazyk nijak přepínat.

Cortana pro Android
Cortana pro Android

Měsíc si s Cortanou hraji a musím říci, že co se týče používání na mobilu, tak funguje lépe, než u Windows 10 Mobile. Aplikace poslouchá skvěle na povel „Hey Cortana“ a začne okamžitě poslouchat. Cortanou nastavuji budíky, spouštím aplikace, odpoví mi na počasí a spoustu dalších užitečných věcí.

Cortana pro Android
Cortana pro Android

Aplikace je ale zatím pouze ve verzi beta a může obsahovat nějaké drobné chyby. Zatím jsem se u mobilu Xiaomi Mi 5 s žádným problémem nesetkal. Tedy pokud nepočítám to, že na povel „Hey Cortana“ poslechne pouze pokud je aplikace spuštěna. Stejně, jak je tomu u Google Now, které se nedávno naučilo odpovídat v češtině. Nevýhodou Cortany je v současné době absence češtiny a to je velká škoda. Na povel „Call Máma“ tedy neposlechne a neví co má zrovna dělat.

Cortana pro Android
Cortana pro Android

Pokud si chcete Cortanu na svém Androidím mobilu vyzkoušet, tak si budete muset stáhnout APK soubor. Beta program je v současné době přeplněn a není možné se zaregistrovat. Cortana vám ale i s nainstalováním APK bude fungovat a to bez problémů. Po instalaci můžete v aplikaci také požádat o registraci do beta programu.

  • Cortana 1.9.9 na Uloz.to – ZDE (můj upload)
  • Cortana 1.9.9 na APkMirror – ZDE

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*