Zajímavý tablet Alcatel OneTouch Pixi 3 8 s Windows 10 Mobile

Společnost Alcatel na veletrhu CES 2016 představila opravdu zajímavý tablet. Co je na tomto tabletu tak zajímavého, když je spoustu tabletů s Windows 10? Tento tablet nabízí operační systém Windows 10 Mobile, který se již brzy dostane do smartphonů Nokia/Microsoft Lumia díky aktualizaci zdarma.

Tablet Alcatel OneTouch Pixi 3 8 s Windows 10 Mobile
Tablet Alcatel OneTouch Pixi 3 8 s Windows 10 Mobile

Tablet nese název Alcatel OneTouch Pixi 3 8 a patří do třídy Low-End. Jedná se tedy o levný tablet, a proto se musí počítat s nedostatky. Nabízí 8“ (palců) TFT IPS displej s pouze HD rozlišením. Na 8“ displej se mi HD rozlišení zdá opravdu málo a raději bych viděl FullHD displej. Pokud ale bude za opravdu nízkou cenu, tak bych nízké rozlišení snesl.

Tablet Alcatel OneTouch Pixi 3 8 s Windows 10 Mobile
Tablet Alcatel OneTouch Pixi 3 8 s Windows 10 Mobile

OneTouch Pixi 3 8 umí ale také opravdu překvapit. Nabízí 1 GB RAM pro hraní i náročnějších her, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 210 8909 s taktováním na 1,3 GHz a o GPU (grafiku) se stará Adreno 306. To co se mi u tohoto tabletu opravdu velmi líbí je slot pro SIM kartu. Díky tomu budete moci využívat mobilní internet od operátora a to v sítích 2G, 3G a dokonce také LTE/4G. To se opravdu moc často u tabletů nevidí a u Low-Endů už vůbec ne. Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0 také pochopitelně nechybí. Informace o vnitřní paměti jsem nikde nenašel, ale nebude chybět slot pro MicroSD paměťové karty a paměť si tedy budete moci rozšířit.

Tablet Alcatel OneTouch Pixi 3 8 s Windows 10 Mobile
Tablet Alcatel OneTouch Pixi 3 8 s Windows 10 Mobile

Díky GPS je možné využívat předinstalované Bing Mapy a ve Storu si tedy budete moci zdarma stáhnout oblíbené mapy Here nebo jiné.  Co ale fotoaparáty? Dle mého názoru je zadní fotoaparát u tabletů naprosto zbytečný, ale Alcatel do tohoto tabletu dal 5 MPx čip (2 592 × 1 944) s možností natáčení videí ve FullHD (1 920 × 1 080) a 30 FPS (snímků za vteřinu). To jsou opravdu dobré parametry na levný tablet, ale uvidíme jak budou vypadat pořízené fotky. Pochopitelně nechybí ani přední kamerka s rozlišením 2 MPx pro focení nebo videohovory. Co ale výdrž baterie? Ta nemusí být vůbec špatná, protože displej je jen v HD a kapacita akumulátoru činí 4 060 mAh. Informace o ceně se na různých zdrojích liší, ale nejspíš se bude jednat o cenu za 199$. Cena v EU ale může být jiná.

Zdroje informací a fotek: Bing.com, MSN, NDTV, PocketNow, TechRadar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*