Xiaomi YDDYP01 – Pořádná powerbanka na cesty s 20 000 mAh (RECENZE)

Moderní smartphony nebo tablety toho umí stále více a proto je stále více držíme v ruce. To má bohužel za následek větší spotřebu a baterie v mobilu či tabletu se může během pár hodin úplně vybít. Naštěstí existují powerbanky, které si můžete hodit do kapsy nebo tašky a na cestách si své zařízení nabít.

Záložní zdroj Xiaomi YDDYP01
Záložní zdroj Xiaomi YDDYP01

Powerbanku seženete i za velmi nízké ceny, ale na dlouhé cesty se zrovna moc nehodí. Xiaomi se svou powerbankou jde dál a ocení ji uživatelé, kteří často cestují a potřebují si své zařízení nabít i když kolem není žádná zásuvka. Powerbanka Xiaomi YDDYP01 láká na pořádnou porci kapacity 20 000 mAh, rychlé nabíjení zařízení a také možnost nabíjet až dvě zařízení zároveň. Jak tato powerbanka obstála v testování?

Obsah balení:

Powerbanka se prodává v celkem malé bílé krabičce ve které se také nachází krátký USB kabel a nějaké ty návody. Na krabičce se také nachází samolepka, která slouží jako informace o tom, že se jedná o originální výrobek Xiaomi. To je pro zákazníka dobrým znamením, protože spousu e-shopů jako je ebay, aliexpress a také české e-shopy prodávají padělky výrobků od Xiaomi. Bohužel jsem se v minulosti u powerbanky z AliExpressu stal také obětí podělaní.

Kabel k powerbance Xiaomi YDDYP01
Kabel k powerbance Xiaomi YDDYP01

Jaké ochrany powerbanka nabízí?

Xiaomi chce ukázat, že vyrábět powerbanky opravdu umí. U této neláká jen na velkou kapacitu, ale také nesmí chybět různé ochrany. Ty jsou u powerbanek celkem důležité, protože je uživatel nosí stále u sebe i za různých teplotních podmínek. Pokud se stane, že se zařízení přestane nabíjet či nastane jiný problém, tak stačí nabíjení restartovat jednoduchým stisknutím bočního tlačítka ON.

 • Ochrana proti nízké a vysoké teplotě
 • Ochrana proti nadměrnému proudu na vstupu a výstupu
 • Ochrana proti přehřívání nabíjených zařízení
 • Ochrana proti podvybití a přebití
 • Ochrana proti zkratu
 • Ochrana proti nadměrnému napětí na výstupu
Xiaomi YDDYP01 -Boční tlačítko ON pro restartování nabíjení
Xiaomi YDDYP01 -Boční tlačítko ON pro restartování nabíjení

Design a váha:

Na powerbance co se týče designu asi není moc co vymýšlet. Xiaomi ale překvapilo a nabízí sice plastovou, ale velmi kvalitní konstrukci. Celkové rozměry powerbanky činí 141,9 x 73 x 21,8 mm. Design je vzhledem k velikosti powerbanky opravdu moc pěkný a nijak neurazí. Protože powerbanka má vzhledem ke kapacitě také celkem vysokou váhu 338 gramů, tak Xiaomi vyřešilo klouzání z rukou pomocí hrubého povrchu (vystouplé tečky). Hrubší povrch je proti klouzání z rukou perfektní, ale u bílé powerbanky to má také jednu velkou nevýhodu a tou jsou nečistoty. Ty je z hrubšího povrchu trošku složitější dostat a občas je tedy nutné použít třeba vlhčené ubrousky či hadřík.

Záložní zdroj Xiaomi YDDYP01 a Lumia 650
Záložní zdroj Xiaomi YDDYP01 a Lumia 650
Záložní zdroj Xiaomi YDDYP01
Záložní zdroj Xiaomi YDDYP01
Hrubší povrch na powerbance Xiaomi YDDYP01
Hrubší povrch na powerbance Xiaomi YDDYP01

Reálná kapacita a nabíjení:

Powerbanka nabízí dva USB porty, aby bylo možné nabíjet dvě zařízení současně. Můžete tedy nabíjet svůj mobil a také třeba tablet či mobil kamaráda. Za tuto možnost musím Xiaomi pochválit, protože se to na cestách může opravdu hodit a při nabíjení dvou mobilů současně se nijak neprojevuje nižší rychlost nabíjení či přehřívání. Zařízení je možné nabíjet s maximálním napětím 5,1 V a proudem 3,6 A. Při mém testování jsem powerbanku nabíjel originální Microsoft nabíječkou od Lumie 650, která je pro tuto powerbanku slabší (1,3 A) a místo 7 hodin uváděných výrobcem jsem ji plně nabil za přibližně 12 hodin. Je to celkem dost, ale vzhledem ke kapacitě powerbanky je to stále slušná hodnota. Pokud budete chtít powerbanku nabíjet rychleji, tak bych doporučil si pořídit silnější nabíječku.

Xiaomi YDDYP01
Xiaomi YDDYP01

Powerbanka také nabízí moderní technologii nabíjení Quick Charge 2.0 od společnosti Qualcomm. Při nabíjení blikají čtyry diody, která se nachází nad MicroUSB portem pro nabíjení powerbanky. Jak je powerbanka nabitá také můžete zjistit pouhým stisknutím tlačítka na straně.

Xiaomi YDDYP01 - 2x USB, 1x MicroUSB pro nabíjení powerbanky a diody
Xiaomi YDDYP01 – 2x USB, 1x MicroUSB pro nabíjení powerbanky a diody

Jak je na tom ale kapacita reálně? Xiaomi sice láká na obří kapacitu 20 000 mAh, ale nabíjením z powerbanky do mobilu dochází pochopitelně ke ztrátám a u žádné powerbanky není v současné době možné přenést 100% energie. Xiaomi na dolní straně sice hrdě nese napsanou kapacitu 20 000 mAh, ale pokud se podíváte pozorně a budete přehlížet texty v čínštině, tak si můžete všimnout, že se reálnou kapacitou nijak netají. Podle výrobce je reálná kapacita pro nabíjení mobilů či tabletů 12 700 mAh. Testování powerbanky jsem prováděl s mobilem Microsoft Lumia 650, který má akumulátor o kapacitě 2 000 mAh a nabil jsem jej šestkrát na 100% a posedmé na 82%. Reálná kapacita udána výrobcem je tedy správná.

Kapacita na powerbance Xiaomi YDDYP01
Kapacita na powerbance Xiaomi YDDYP01

Je možné tuto powerbanku použít jako zdroj ke světlu?

Pokud se chystáte stanovat, nebo jen někde venku celou noc prosedět, tak se jistě může hodit světlo. V dnešní době naleznete na e-shopech spoustu LED svítilen, které stačí připojit do USB portu a hned začnou svítit. Protože tato powerbanka má opravdu velkou kapacitu, tak mi to nedalo a svítilnu jsem musel vyzkoušet. Zkoušel jsem tedy zároveň připojit dvě USB LED svítilny také od výrobce Xiaomi, které je možné sehnat opravdu za pár korun a s powerbankou fungují perfektně. Hned po připojení svítilen powerbanka nijak nereagovala, ale po stisknutí bočního tlačítka ON dvojice svítilen začala nádherně zářit. Svítil jsem celou noc a z powerbanky zmizela jen jedna dioda. Svítit si tedy můžete opravdu dlouho.

Xiaomi USB LED svítilny
Xiaomi USB LED svítilny

Shrnutí:

S powerbankou mam dobré zkušenosti a pokud budete chtít svůj mobil s kapacitou kolem 2 000 mAh nabíjet jednou denně, tak je možné jej využívat celý týden. Na delší cesty, výlety, do školy nebo třeba do práce je vhodným společníkem, který nedovolí vybití vašeho mobilu. Xiaomi musím moc pochválit za design a konstrukci. Jedná se o kvalitní plast, který se nikde neprohýbá nebo nevrže. Hrubší povrch je sice výbornou ochranou proti vyklouznutí z ruky, ale celkem mi vadí uchycování nečistot. Ty jsou na bílé barvě celkem dost vidět. Díky dvou USB portům je možné nabíjet dvě zařízení současně a Xiaomi opět chválit za to, že rychlost nabíjení zůstává stejná, jak u nabíjení jednoho zařízení. Pokud tedy hledáte pořádnou powerbanku na cesty a to za slušnou cenu, tak Xiaomi YDDYP01 mohu jen doporučit. Cena kolem 1 200 Kč je dle mého názoru přiměřená.

Podrobnější parametry:

 • Typ baterie: Li-Ion články
 • Kapacita: 20 000 mAh – Reálná kapacita: 12 700 mAh
 • Rozměry: 141,9 x 73 x 21,8 mm
 • Váha: 338 g
 • Vstupní napětí: DC 5V
 • Výstupní napětí: DC 5,1 V
 • Konektivita: 2x USB výstup, 1x MicroUSB pro nabíjení powerbanky
 • Rychlonabíjení: DC 5V, 2A 9V, 2A 12V, 1,5A
 • Li-Ion články: LG

Co se mi líbí:

 • Vzhled a kvalitní konstrukce
 • Velká kapacita
 • Možnost nabíjení až dvou zařízení zároveň
 • Rychlost nabíjení
 • Ochrany powerbanky a nabíjených zařízení
 • Cena

Co se mi nelíbí:

 • Na hrubším povrchu se uchycují nečistoty
 • V balení mohl být adapter pro nabíjení powerbanky

Cena a kde koupit?

Za poskytnutí powerbanky děkuji e-shopu Atronic.cz, který tuto powerbanku prodává za krásnou cenu 1 130 Kč. Odkaz na powerbanku – ZDE.

6 thoughts on “Xiaomi YDDYP01 – Pořádná powerbanka na cesty s 20 000 mAh (RECENZE)”

  1. Je možné nabíjet MacBook i klasický notebook. Pokud si tedy seženeš potřebný kabel a to není moc lehké …

 1. Dobrý den. Chtěl bych Vás poprosit o radu. Mohu touto powerbankou nabíjet tablet, který má vstupní napětí jen 5V a vstupní proud jen 1A ? Předem Vám moc děkuji za Vaši odpověď.
  S pozdravem Pavel Kopička

  1. Ano, nabíjení je možné i u vašeho tabletu. Alespoň podle tabletů, které jsou nabíjet zkoušel nemají problém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*