Xiaomi Mi Band – Chytrý fitness náramek pro Windows, iOS a Android (RECENZE)

O chytré náramky a hodinky je stále větší zájem, ale bohužel v současné době jsou většinou za vysoké ceny. Dle mého názoru je nesmysl za náramek dát 2000 Kč a více, ale je to na rozhodnutí každého. Já si po dlouhém uvažování pořídil náramek Mi Band od čínského výrobce Xiaomi. Jedná se o levný náramek, který ale není vůbec špatný. Jaký tedy je?

Náramek Xiaomi Mi Band na ruce
Náramek Xiaomi Mi Band na ruce

Na co náramek láká?

Mi Band láká na cenu, příjemné materiály, měření chození/běhu, spánku, budíky, opravdu slušnou výdrž baterie a voděodolnost. Více se dočtete níže.

Obsah balení:

Když už je Mi Band prodáván v EU, tak návod mohl být alespoň v angličtině. Po zakoupení Mi Bandu návod můžete tedy rovnou vzít a vyhodit. Na druhou stranu je návod naprosto zbytečný, protože se jedná o opravdu jednoduché ovládání.

Obsah balení Xiaomi Mi Band
Obsah balení Xiaomi Mi Band

V balení tedy naleznete:
• Mi Band
• Silikonový náramek
• Kolébka pro nabíjení
• Návod

Návod k náramku Xiaomi Mi Band
Návod k náramku Xiaomi Mi Band

Zpracování, design a pocity z nošení:

Mi Band je velmi lehký a díky silikonovému pásku i příjemný na ruce a vhodný pro sportování. Nejdříve jsem se silikonového pásku bál, abych neměl vyrážku nebo aby se nepřetrhl. Za celou dobu používání silikonový pásek drží jak nový a vyrážku jsem za celou dobu neměl a to jej nikdy nesundávám. Samotný Mi Band je složen z plastu a kovu stříbrné barvy a dle mého názoru na ruce vypadá dobře. Zapnutí pásku je také velmi jednoduché a zapnete jej pomocí takového „knoflíku“. Za celou dobu se mi nerozepl ani ve spánku a drží jak má. Kvalitu zpracování a design hodnotím jako dobrý.

Náramek Xiaomi Mi Band
Náramek Xiaomi Mi Band
Náramek Xiaomi Mi Band
Náramek Xiaomi Mi Band
Zapnutí silikonového pásku Xiaomi Mi Band
Zapnutí silikonového pásku Xiaomi Mi Band

První spuštění:

Po zakoupení náramku Mi Band jsem jej chtěl okamžitě vyzkoušet, ale na chvilku jsem se trošku zděsil. Náramek nešel zapnout a smartphone jej nevyhledal. Pokud jsem jej dal do kolébky pro nabíjení a pomocí USB 2.0 připojil do notebooku, tak jsem musel hodinku počkat. Poté bylo díky třem LED diodám vidět, že opravdu funguje. Vyndal jsem jej z kolébky a zasadil do silikonového náramku. Poté jsem ve své Lumii šel do aplikace, spároval Mi Band pomocí Bluetooth 4.0 a aplikace jej bez problémů našla a vše bylo funkční.
Bohužel první den se Mi Band choval celkem podivně … 10% baterie bylo za půl dne pryč a krokoměr nefungoval jak měl. Stačilo udělat pět kroků a Mi Band zaznamenal 120 kroků. Nejspíš to bylo tím, že se jednalo o první spuštění a náramek se musel naučit se smartphonem komunikovat. Druhý den bylo měření kroků naprosto v pořádku a procenta baterie mizí velmi pomalu. Pokud si náramek Mi Band koupíte, tak očekávejte první den nepřesné měření aktivit.

Co vše náramek umí?

Mi Band umí bez problémů měřit kroky a tedy jej lze používat jako krokoměr. Dále měří nachozenou/uběhlou délku a dokonce umí i měřit spánek. Měření spánku jsem nejdříve moc nevěřil, ale Xiaomi za tuto funkci musím velmi pochválit. Funguje velmi dobře a zaznamená v kolik si uživatel přibližně lehl do postele a v kolik usnul. Umí tedy měřit délku spánku a dokonce i kvalitu v procentech.

Xiaomi Mi Band - Meření spánku
Xiaomi Mi Band – Meření spánku
Xiaomi Mi Band - Meření spánku
Xiaomi Mi Band – Meření spánku

To co musím u Mi Bandu vypíchnout je určitě budík. Ne, Mi Band nezačne ráno vyzvánět. Jedná o probuzení díky vibracím. Nejdříve jsem tomu opět nevěřil, ale pokud si nastavíte budík a ve spánku začne náramek na ruce vibrovat, tak je to velmi nepříjemné a opravdu probudí. Hlavní výhodou je, že vibrace neprobudí drahou polovičku, jak vyzvánění ve smartphonu. Za budík Xiaomi tedy opravdu chválím a moc se mi líbí.

Xiaomi Mi Band - Nastavení budíku na náramku
Xiaomi Mi Band – Nastavení budíku na náramku

Pomůže Mi Band zhubnout? Pokud to myslíte opravdu vážně a rádi chodíte na dlouhé procházky nebo běháte, tak Mi Band vám pomůže překonávat své rekordy a stále se zlepšovat. V aplikaci si můžete nastavit svůj cíl kroků, které chcete za den splnit. Funguje to tak, že první den nachodíte/uběhnete např. 10 000 kroků a druhý den budete chtít splnit více, tak si nastavíte třeba 15 000 kroků a aplikace hned po spuštění měří kolik kroků máte splněno a kolik ještě potřebujete splnit. Pokud hubnete, tak Mi Band umí změřit spálené kalorie. Jak to vlastně funguje? V aplikaci si po zakoupení náramku nastavíte dá se říci svůj profil, ve kterém vyplníte pohlaví, datum narození aby náramek věděl věk, výšku a váhu. Díky tomu umí přibližně vypočítat spálené kalorie.

Xiaomi Mi Band - Naměřené kroky, vzdálenost a kalorie
Xiaomi Mi Band – Naměřené kroky, vzdálenost a kalorie

Pokud je náramek Mi Band stále propojen se smartphonem, tak také umí vibrovat při příchozím hovoru. Může to pomoci v momentě, když máte smartphone v druhé místnosti v dosahu Bluetooth a vyplé zvuky. Díky zavibrování zjistíte, že někdo volá. Pokud se přiblížíte dál od smartphonu, tak opět umí při rozpojení Bluetooth zavibrovat. Díky tomu můžete např. při odchodu z hospody zjistit, že smartphone stále leží na stole a musíte se vrátit.
To ale ještě není vše! V aplikaci můžete kontrolovat kolik procent baterie v náramku stále je, vidět datum kdy byl naposledy nabitý, nastavit zda jej chcete nosit na levé ruce, pravé ruce nebo dokonce krku. Opravdu nechápu, jak by jej někdo mohl nosit na krku, ale nejspíš to někdo používá 😀 Barvu třech LED diod na náramku můžete v aplikaci také měnit podle sebe.

Na jakých smartphonech mohu Mi Band používat?

Velkou výhodou Mi Bandu je, že jej můžete používat na smartphonu s Bluetooth 4.0 s operačním systémem Windows Phone 8.1/Windows 10 Mobile, iOS 7.0/novější a Android 4.4/novější. Já jsem fanoušek smartphonů Microsoft Lumia a bohužel pro Windows smartphony není oficiální aplikace. Ve Storu ve kterém stahujete aplikace a hry si ale i tak můžete stáhnout aplikaci Bind Mi Band, která poslouží velmi dobře. Nebo po přepnutí na US lokalizaci si ve Storu stáhnout Mi Band Compation. Jak aplikace na Lumii s Windows funguje a vypadá? To můžete vidět na videu níže.

Jak je na tom voděodolnost?

Mi Band láká na certifikaci IP 67, která náramek chrání před proniknutí vody nebo prachu. Podle výrobce by měl vydržet pod vodou 1 metr po dobu 30 minut. Co jsem koukal na Instagram a jiné sociální sítě, tak jsem viděl fotky potápění do pěti metrů a náramek vydržel i hodinu. To bych ale nepokoušel. Na videích níže můžete vidět, jak náramek potápím a opravdu vydržel. Vůbec mu nevadí teplá voda ve sprše, sprchové gely, šampony atd..

Potápění s Xiaomi Mi Band
Potápění s Xiaomi Mi Band

Výdrž baterie – Kdyby měl takovou výdrž smartphone …

Mi Band nabízí Li-Ion článek (baterii) o kapacitě 41 mAh a to není zrovna moc, ale vydrží velmi dlouho. Podle výrobce vydrží na jedno nabití krásných 30 dnů a to je skvělé. Kdyby měl takovou výdrž smartphone, tak jsem šťastný člověk. Já náramek používám již přes 20 dní a stále je nabitý na 65%.

Xiaomi Mi Band - Procenta baterie v aplikaci Bind Mi Band
Xiaomi Mi Band – Procenta baterie v aplikaci Bind Mi Band

Pochopitelně výdrž baterie záleží jen na uživateli. Pokud si budete s náramkem neustále hrát, mít jej stále propojený se smartphonem atd., tak výdrž baterie může být nižší. Já si náramek s Lumií spojím jen dvakrát za den a kouknu na naměřená data. Poté Bluetooth vypnu a výdrž baterie náramku i smartphonu je lepší.

Má sociální prvek?

To co mi u Mi Bandu opravdu velmi vadí je chybějící sociální prvek … Opravdu nechápu, proč není možné si vytvořit svůj účet u Xiaomi, v aplikaci si přidat kamarády a sledovat kolik mají nachozeno/naběháno. Uživatel by tak mohl předhánět své kamarády a vše by bylo zábavnější. Pokud chcete na sociální sítě nebo kamarádům do zpráv sdílet své rekordy, tak to lze. Bohužel jen vytvořením screenshotu (vyfocení obrazovky). Sociální prvek je velkou výhodou náramku Fitbit, který je ale celkem drahý …

Co se mi u Mi Band líbí?

• Cena
• Možnost měnit silikonové pásky (měnit barvy atd.)
• Výdrž baterie
• Lehkost
• Měření chůze/běhu, spánku a spálených kalorií
• Možnost využití na všech smartphonech

Co se mi u Mi Band nelíbí?

• Nemá displej
• Nemá sociální prvek, jak Fitbit
• Návod v čínštině …

Komu bych Mi Band doporučil??

Náramek Xiaomi Mi Band bych doporučil všem, kteří chtějí poprvé vyzkoušet chytrý náramek a nechtějí utrácet moc peněz. Pokud běháte, chodíte nebo hubnete, tak je Mi Band dobrou volbou. Pokud chcete budík, který vzbudí jen vás a ne drahou polovičku, tak to Mi Band umí také velmi dobře. Pokud ale chcete sociální prvek, tak bych si raději připlatil za náramek Fitbit.

Cena a kde koupit?

 • Alza.cz za 690 Kč – ZDE!
 • CZC.cz za 580 Kč – ZDE!
 • Srovnání cen na Heuréce – ZDE!

 

6 thoughts on “Xiaomi Mi Band – Chytrý fitness náramek pro Windows, iOS a Android (RECENZE)”

 1. Zdravím potřeboval bych cz.manuál pro silikonové hodinky asi za 70 Kč nikde nejde sehnat prosím kdo ho má at mi o pošle.Děkuji moc moc by mi to pomohlo neumím to nastavit.Děkuji Jurek
  Email.stanicekj@seznam.cz
  Mob.602935620

 2. Diky tvoji recenzi a videonavodu jsrm naramek zprovoznila, ale nefunguje propojeni s mobilem na vibrovani pri sms nebo volani. Je to u lumie mozne?

  1. U systému Windows Phone/Windows 10 Mobile není možné využívat notifikace (upozornění) na náramku.

 3. Zdravím 🙂
  Netuším, jestli si toho tady někdo všimne, ale uvažuji o koupi náramku a chtěla bych se zeptat: mám Lumii 950, tudíž Windows Phone, aplikaci v mobilu nainstalovanou a – lze spárovat až poté, co si koupím náramek v aplikaci přes Bluetooth? Jestli to chápu správně, protože teď to nelze, když nemám náramek? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*