Šetřete své oči při používání mobilu díky aplikaci zdarma

Pokud používáte mobil v noci, tak výrazně škodíte svým očím a svému spánku. Displeje mobilů, tabletů i počítačů vyzařují modré světlo, které je škodlivé a snížení jasu vám moc nepomůže. Pro počítače existuje skvělá aplikace Flux o které jsem tu již psal. Co ale mobily a tablety?

Aplikace Twilight pro šetření očí
Aplikace Twilight pro šetření očí
  • Aplikace ke stažení zdarma v češtině pro Android – ZDE

Některé mobily tuto funkci již mají, ale některé nenabízí automatické zapnutí této funkce ve večerních hodinách. Na to vám velmi dobře mohou posloužit aplikace zdarma, které najdete v Obchodu Play. Vyzkoušel jsem si aplikaci Twilight, která vám umožní automatické zapnutí této funkce ve zvolený čas. Vše si tedy můžete hezky nastavit podle sebe.

Nastavení aplikace Twilight
Nastavení aplikace Twilight

Pokud si aplikaci nainstalujete, tak některé mobily budou požadovat svolení k funkcím této aplikace. Aplikaci jsem testoval na mobilu Xiaomi Redmi 3 a bylo nutné přejít do předinstalované aplikace Optimalizace/Povolení/Správa svolení a povolit vyskakovací okna. Nemusíte se ale bát, že by vám aplikace přinesla nějaká vyskakovací okna či reklamy. Nic takového se nestane a povolit tuto funkci tedy můžete.

Povolení funkcí aplikace Twilight v Xiaomi mobilu
Povolení funkcí aplikace Twilight v Xiaomi mobilu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*