Sea Hero Quest – Díky této mobilní hře pomůžete vědcům

Sea Hero Quest je mobilní hra, která může připomínat hry po malé děti. Jedná se ale o velmi povedenou hru, která pomáhá vědcům s výzkumem a léčbou demence. Za touto skvělou hru stojí Deutche Telekom a u nás v ČR ji propaguje růžový operátor T-Mobile. Hra byla vytvořena za pomocí vědců Alzheimer’s Research, University College London, University of East Anglia a také herního studia Glitchers. Díky tomu je hra vydařená a hraním pomáháte s výzkumem.

Sea Hero Quest - Díky této mobilní hře pomůžete vědcům
Sea Hero Quest – Díky této mobilní hře pomůžete vědcům

Při spuštění hry jen vyplníte svůj věk a také pohlaví. Žádná jména nebo jiné informace hra nevyžaduje a zúčastnit se výzkumu je jen dobrovolné. Hru můžete hrát i bez odesílání informací, které k výzkumu demence pomáhají. Hra vypráví příběh o plavci, který se dříve rád plavil se svým otcem, než onemocněl demencí.

Ve hře se tedy plavíte lodí a trénujete svůj postřeh a především orientaci v prostoru. Musím přiznat, že sám jsem u některých misí měl i velké problémy. Hra má krátké úrovně a stačí ji hrát třeba pouhé dvě minuty denně a opravdu hodně vědcům pomůžete. Výzkum díky mobilní hře je levnější a netrvá desítky let.

Hra je dostupná pro mobily a tablety se systémem Android a iOS. Je zcela zdarma a nechybí ani čeština.

  • Hra pro Android – ZDE
  • Hra pro iOS – ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*