Nokia Lumia 820 s Windows Phonem 8 a citlivým displejem

Nokia Lumia 820 s operačním systémem Windows Phone 8 uživatelům poskytuje displej s viditelností na slunci a skvělým dotykem.

Nokia Lumia 820
Nokia Lumia 820

Lumia 820 Vám nabídne skvělý displej AMOLED, s technologií ClearBlack, rozlišením 800×480 pixelů a úhlopříčkou 4,3 palce.  Pokud přejdete do Nastavení/Displej+dotykový, můžete si nastavit čitelnost na slunci, jas při zapnutém spořiči displeje a citlivost dotyku. Pokud nastavíte vysokou citlivost, Lumia se dá ovládat vším, např. v rukavicích, nožem, propiskou nebo nehty.

Nokia Lumia 820 - Co najdete v krabičce
Nokia Lumia 820 – Co najdete v krabičce

Interní paměť Lumie 820 je 8 GB, ale paměť lze rozšířit paměťovou kartou MicroSD až o velikosti 64 GB. Dostupné máte zdarma cloudové uložiště SkyDrive, na které lze zálohovat Vaše fotky. Po nové aktualizaci Windows Phonu 8 lze instalovat aplikace a hry i na paměťovou kartu. Stačí jít na WindowsPhone.com, apliakci stáhnout a nainstalovat ručně.

Lumia 820 perfektně přehrává hudbu ! Přehrávač je stejně, jako u staršího Windows Phonu 7.5/7.8 opravdu skvěle propracovaný a jednoduchý. Ale to, co je u Windows Phone 8 opravdu skvělé je to, že pokud připojíte sluchátka do Lumie, můžete využívat vylepšení Dolby Headphone a v ekvalizeru upravit hudbu, jak se Vám bude líbit. Stačí jen přejít do Nastavení/Zvuk. 😉

Nokia Lumia 820 umí perfektně přehrávat hudbu
Nokia Lumia 820 umí perfektně přehrávat hudbu

Lumia 820 je vybavena dvoujádrovým procesorem 1,5 Ghz a 1 GB paměti RAM. Výbava fotoaparátu je opravdu dobrá a s Lumií 820 pořídíte nádherné fotografie. Nabízí Vám 8MPx, nahrávání videa ve Full HD kvalitě (30 snímků za sekundu). Při špatné viditelnosti můžete využít dvojici LED diod. Máte rádi přední kamery ? Tak to se Vám Lumia 820 bude líbit ! Má přední kameru, kterou se můžete fotit nebo využívat na videohovory.

Nokia Lumia 820 umí nádherně fotit
Nokia Lumia 820 umí nádherně fotit

Jste v místnosti, kde není dostupná síť wifi, máte v telefonu internet od operátora a svůj internet chcete sdílet ostatním ? S Lumií 820 to není žádný problém ! Stačí přejít do Nastavení/Sdílení internetu, zapněte sdílení a nyní si můžete nastavit název a heslo Vaší wifi, na kterou se může připojit až osm hostů. U starších např. u Nokia Lumia 800 sdílet internet bylo možno jen pěti hostům.

Nastavení vlastní wifi pro sdílení internetu
Nastavení vlastní wifi pro sdílení internetu

Máte děti, chcete jim Lumii půjčit na hry a bojíte se, že Vám něco vymaží nebo někomu zavolají ? Windows Phone 8 Vám nabízí funkci Dětský koutek, do kterého můžete dětem nastavit jen to, co chcete a tak předejdete tomu, že např. někomu zavolají.

Dětský koutek - nastavené aplikace/hry
Dětský koutek – nastavené aplikace/hry

Lumie 820 Vám také nabídne užitečné aplikace City Lens, Here Drive (navigace autem) a např. i skvělé Here mapy zdarma.

Jsem rád, že také mohu napsat velké vylepšení internetového prohlížeče Internet Explorer, který je rychlejší, lépe načítá stránky, rychleji načítá java scripty a jiné prvky na stránkách, které prohlížíte. Jistě znáte tu funkci, když klepnete pod displejem Lumie na lupu a spustí se Vám prohlížeč s vyhledávačem Bing. Windows Phone 8 přináší uživatelům zcela nový Bing, který mnohem lépe vyhledává stránky a obrázky. Konečně je tu skvělé vyhledávání pro ČR ! 😉

Lumie 820 stejně, jako Lumie 920 přináší opravdu příjemnou funkci bezdrátového nabíjení. Pokud si na Lumii 820 zakoupíte speciální zadní kryt. je velká škoda, že se musí dokupovat speciální kryty.

Nokia DT-900 - nabíjecí podložka
Nokia DT-900 – nabíjecí podložka

U Windows Phonu 8 se mi také velice líbí, že Facebook chat je konečně spolehlivý, i když jsem vyčerpal FUP. Tím nemyslím žádnou aplikaci, ale propojený Facebook chat ve zprávách. Jak nastavit Facebook chat ? Přejtěte do zpráv, klepněte na „tři tečky“ vpravo dole a chat zapněte.

Na Twitteru jsem četl, že u Lumie 820 klepe baterie pod zadním krytem. Já jsem s Lumií zkoušel pár testů, a nic se neklepe.

Tweety o klepání baterie v Nokia lumia 820
Tweety o klepání baterie v Nokia lumia 820

Vadil Vám u starších Lumií program Zune, který každý musel do počítače nainstalovat, aby přesunul např. písničku ? K Lumii 820 žádný Zune nepotřebujete ! Stačí ji jen připojit přes USB kabel do PC a ihned se Vám otevře okno, ve kterém si můžete vybrat, jestli chcete otevřít paměť telefonu nebo paměťovou kartu.

Kam chcete soubor přesunout ?
Kam chcete soubor přesunout ?

Máte v PC operační systém Windows 8 ? Tak po připojení Lumie 820 přes USB kabel si můžete všimnout nabídky, jestli chcete do PC nainstalovat aplikaci, která Vám vytvoří dlaždici ve startu. Díky ní můžete jednoduše přesouvat fotky z lumie/do lumie, písničky, videa, sledovat zaplnění paměťi atd..

Dlaždice ve startu Windows 8
Dlaždice ve startu Windows 8
Aplikace ve Windows 8
Aplikace ve Windows 8

Co se mi u Lumie 820 líbí:

 • Moc povedený design – V bílé barvě černá tlačítka na hlasitost, zamykání a fotoaparát vypadají opravdu dobře.
 • Bing – Po klepnutí na lupu pod displejem se spustí aplikace Bingu, která vyhledává dobře i pro ČR. Nespustí jen prohlížeč s mobilním Bingem, jak starší Windows Phone 7.5/7.8 smartphony.
 • Nastavení displeje – V nastavení displeje lze nastavit viditelnost na slunci a vysokou citlivost pro ovládání v rukavicích.

  Nastavení čitelnost na slunci - Nokia Lumia 820
  Nastavení čitelnost na slunci – Nokia Lumia 820
 • Klávesnice – Windows Phone 8 klávesnice obsahuje více znaků, než starší Windows Phone (pár dnů jsem si musel zvykat, abych psal bez překlepů). Má také bohatý výběr smajlíků.
 • Rychlý start aplikací a celé Lumie
 • Větší podpora aplikací, než u starších Lumií s Windows Phonem 7.5/7.8
 • Ekvalizér – vylepšení hudby po připojení sluchátek. Přehrávání hudby na Lumii 820 je skvělé.

  Ekvalizér
  Ekvalizér

Co se mi u Lumie 820 nelíbí:

 • K bezdrátovému nabíjení je třeba dokoupit speciální kryt.
 • Pokud chci stahovat aplikaci/hru ve Storu (Marketplace) o větší velikosti, musim být připojen k wifi. U Windows Phone 7.8 (Lumia 800) jsem mohl stahovat aplikace o větší velikosti i na 2G/3G síti.
 • Dříve mi vadilo, že nebylo možné instalovat aplikace na paměťovou kartu, ale po aktualizaci systému to možné je.
 • Docela bych ocenil možnost volby kam chci aplikaci po klepnutí na tlačítko „Instalovat“ ve Storu nainstalovat (paměť telefonu/paměťovou kartu).
 • Mapy se stahují na paměť telefonu. Lze to změnit pomocí aplikace Kontrola uložiště Lumia, ale byl bych rád, kdybych si přímo při aktualizaci mohl vybrat, kam mají být mapy nainstalovány.

Ceny a prodej Nokia Lumia 820:

 • Ve žluté barvě – ZDE !
 • V černé barvě – ZDE !
 • V červené barvě – ZDE !

Všechny fotky do této recenze jsou foceny Nokia Lumia 800.

27 thoughts on “Nokia Lumia 820 s Windows Phonem 8 a citlivým displejem”

 1. Ahoj. Recenze je poměrně stručná a už od první věty je vidět, že je čistě fanouškovská. Chtělo by to také pohovořit o určitých negativech a o delším používání. Ale jako čisté doporučení telefonu to beru. Dodaná videa jsou také fajn. 🙂

  1. Zdravím, je těžké hovořit o negativech, když jsem žádné nenašel. 😀 Možná jen pro některé uživatele je chyba, že nelze instalovat aplikace na paměťovou kartu.

 2. Žádný telefon není dokonalý, ale na druhou stranu je fakt, že nové Lumie jsou vážně velmi kvalitní mobilní telefony. Sám se o tom přesvědčím zítra – jedu si pro Lumii 920. 🙂

  1. Já u Lumie 820 zatím žádnou chybu nenašel. Vše funguje, jak má. 😉 Wow, Lumia 920 je nádherná. Určitě dej na Twitteru nebo někde vědět, jaká je. 😉

 3. Mám výtku k fotoaparátu. Je jedním slovem hrozný. Při denním světle nejlépe venku jsou fotky a zejména video skvělé, ale jen slunce zajde a vy se musíte spolehnout na osvětlení bleskem a nebo začnete fotit při umělém osvětlení jsou fotky absolutně hrozné! Porovnával jsem fotky s HTC 8S a hlavně s mým starým Samsung Wave a oba dva mají fotky min. o 2 třídy lepší. Na Nokii jsou fotky málo barevné a zahalené v závoji a celkově špatné.Zkoušel jsem různě nastavovat clonu,barvy,vyvážení bílé ale nic nepomáhá. Věřím že se jedná o softwarový problém a některou aktualizací bude vyřešen. Jinak jsem z WP8 nadšený ale fotoaparát mě zatím velmi zklamal.

   1. Zkoušel , zkoušel jsem i aplikaci ProShot. Výsledné foto je o něco lepší,ale pořád úrovně dvou uvedených telefonů zdaleka nedosahuje. Doufám ,že bude něco v připravované aktualizaci GRD2. Něco jsem četl na nějakém Nokia blogu tak uvidíme.

     1. Jsem fotograf amatér.Ve svém starém mobilu Samsung Wave jsem měl nastaveny primárně všechny funkce na auto. Při focení momentek nechci nastavovat všelijaké parametry. Pro srovnání, fotka z Wave:
      https://skydrive.live.com/#cid=9C5EA67B6E82CAEE&id=9C5EA67B6E82CAEE!2103
      a teď fotka z Nokie:
      https://skydrive.live.com/#cid=9C5EA67B6E82CAEE&id=9C5EA67B6E82CAEE!2095
      Nepřejte si vidět fotku z osvětlené místnosti proti oknu. A nebo radši jo:
      https://skydrive.live.com/#cid=9C5EA67B6E82CAEE&id=9C5EA67B6E82CAEE!2105

      Nevím jak vy, ale při parametrech foťáku Nokie je to opravdu zklamání.

 4. p.s. omlouvám se za zdvojení příspěvku,ale při odesílání z mobilu mi to hlásilo nějakou chybu a tak jsem to poslal znova z ntb.

  1. Nevadí, druhý komentář jsem odstranil. Je to divné, protože má Lumie 820 fotí lépe, než ta Vaše. Zkoušel jste fotit pomocí klepnutí prstem na displej? Připadá mi že se tak fotí lépe.

 5. Nemohu najít způsob, jak přečíst odeslané sms, Jak uložit příchozí sms, které jsou důležité. Nepřijímám mms (mohu si vyzvednout na t-zone u T-mobilu…i když jejich odesílání mi funguje… Co dělám špatně?

  1. Nejspíše bude chyba na straně mobilního operátora. Navštivte jeho pobočku, může být poškozena SIMka.;)

 6. Mám Lumii 820 a když udělám fotku tak se mi zobrazuje 2x-4x ve složce. To samé se mi stává i s obrázkama ukládanýma z počítače nebo jiného telefonu.

  1. To je opravdu divné. Nikdy se mi nic takového nestalo. Zkuste Lumii resetovat pomocí továrního nastavení (všechny soubory raději zálohujte do PC).

   1. Tovární nastavení jsem zkusil chvíli se zdálo vše v pořádku po připojení telefonu k PC kabelem a přenášení souborů se vše opět vrátilo a některé fotky i skladby na paměťové kartě s zdvojily. Zkoušel jsem i jinou kartu.

    1. Pokud se to stává po připojení k PC, tak bych řekl, že je to chyba v počítači. Nepoužíváte program Zune, který by to synchronizoval?

     1. Ne ZUNE nepoužívám. Mám 7 W. Takže jednoduše jako USB uložiště.

     2. Ano zkoušel jsem to do několika počítačů. Zkoušel jsem i kartu připojit přes čtečku karet. Teď ještě zkusím vše smazat kartu znovu naformátovat a znovu na ni vše dát, ale každou fotku kopírovat a pak vložit ne pouhým přetáhnutím myší. Vše duplicitně se zobrazuje pouze a jen v telefonu, zjistil jsem že i hudební soubory(skladby).

 7. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli už je ta aktualizace a dyžtak jaká na to aby hry a aplikace šly na sd kartu? A jak se dávají mapy na sd kartu? Děkuji

  1. Zdravím, jakou aktualizaci myslíte? Hry a aplikace se u Windows Phone 8 (i u Lumie 820) na paměťové karty MicroSD nainstalovat dají. Stačí jít na WindowsPhone.cz, najít aplikaci/hru, stáhnout instalační soubor, počítačem přesunout na paměťovou kartu (jak u flash disku), v Lumii jít do Storu a z paměťové karty jednoduše nainstalovat. Offline mapy na paměťové karty MicroSD také lze nainstalovat tak, že přejdete do nastavení, kontrola uložiště a tam si přesunete stažené mapy na paměťovou kartu.

   1. tak to kontrola úložiště mam moc děkuji a funguje to ale ještě nevím jak stima hrama stahnu si doma na pc tu hru na pc a pak jí dam na pam. kartu na telefonu a pak nevím jak dál co dělat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*