První dojmy z mobilu Microsoft Lumia 650 s Windows 10 Mobile

Microsoft na náš trh vypustil nový mobil Lumia 650 s operačním systémem Windows 10 Mobile. Dlouho jsem jako primární mobil používal oblíbenou Lumii 640 LTE, která za skvělou cenu nabízí skvělý výkon. Lumia 650 je o něco dražší, ale zas nabízí vylepšení co se týče hardwaru a především designu, který nabízí rámeček z kovu, tenkost a lehkost. Jaké jsou mé první dojmy z krátkého používání?

Microsoft Lumia 650
Microsoft Lumia 650

Nejdříve bych chtěl upozornit, že tento článek jsou jen první dojmy z krátkého používání. Proto jej berte prosím s rezervou. Více informací ze zkušeností připravuji v podrobnější recenzi.

Design:

Co se týče designu, tak Lumia 650 v bílé variantě vypadá opravdu moc hezky. Dle mého názoru se jedná o nejhezčí Lumii vůbec. Abych pravdu řekl, tak jsem velkým odpůrcem celokovových mobilů a také mobilů, které mají skleněná záda. U Microsoftu se mi vždy líbilo, že to s kovem moc nepřeháněl a starší Lumia 830 se mi líbila. Nová Lumia 650 má kovový rámeček, který vypadá opravdu ještě lépe, než u Lumia 830. Není to s kovem tedy přehnané a to se mi skutečně líbí. Co se týče tloušťky těla nové 650tky, tak ta je opravdu velmi malá a činí 6,9 mm. Je to opravdu velmi málo a zatím si ještě musím zvykat. Co se týče váhy, tak ta je opravdu také velmi nízká a činí 122 g.

Microsoft Lumia 650
Microsoft Lumia 650
Microsoft Lumia 650
Microsoft Lumia 650

 

Displej:

Displej byl na rozdíl od Lumie 640 také vylepšen. Jedná se o 5″ (palců) AMOLED displej s HD rozlišením a nabízí opravdu moc krásné podání barev. Co se týče pozorovacích úhlů, tak ty jsou ukázkové a automatická regulace jasu také. Na přímém slunci se mi tedy jas a barvy nastaví během okamžiku tak, abych skutečně mohl pohodlně psát. Lumia 640 nabízela také velmi dobrou regulaci jasu na přímém slunci, ale nová Lumia 650 je na tom o poznání lépe. Nechybí ani ochranné krycí sklo Gorilla Glass 3 a zatím jsem na něm nezaznamenal ani jeden drobný škrábanec či oděrky.

 

Fotoaparát:

Na internetu se píše opravdu spoustu komentářů k fotoaparátu Lumie 650. Tvrdí se, že se jedná o naprosto totožný čip, jak tomu bylo u starší Lumie 640. Ano, papírově jsou fotoaparáty u obou Lumií opravdu stejné. Jedná se o 8 MPx, f2/2, autofokus a LED diodu (blesk). Při srovnání obou fotoaparátů jsem ale zaznamenal opravdu příjemné vylepšení. Lumia 650 zvládá focení na automatiku opravdu lépe. Barvy jsou takové přirozenější a na první pohled líbivější. Co se týče ostrosti fotek, tak ve srovnání s Lumií 640 je na tom nová 650tka také o něco lépe. LED dioda (blesk) je co se týče velikosti stejná, ale silnější. Svítí tedy dál a díky tomu za špatného světla či úplné tmě vyfotíte lepší fotky. Jako svítilna cestou domů mi slouží také velmi dobře. Co se týče focení fotek zadním fotoaparátem, tak je to opravdu příjemné zlepšení.

Vyfoceno mobilem Microsoft Lumia 650

Zvětšení předchozí fotky - Vyfoceno mobilem Microsoft Lumia 650
Zvětšení předchozí fotky – Vyfoceno mobilem Microsoft Lumia 650
Vyfoceno brzy ráno s mobilem Microsoft Lumia 650
Vyfoceno brzy ráno s mobilem Microsoft Lumia 650

Co ale takhle natáčení videí? Zatím jsem moc videí novou 650tkou nenatočil, ale jedná se o téměř srovnatelné barvy a ostrost. Záznam zvuku je ale lepší a mikrofon je citlivější. To vše se mi opravdu líbí, ale Lumia 640 uměla natáčet videa v rozlišení FullHD. Nová 650tka umí natáčet videa v rozlišení HD. To je dle mého názoru dostačující rozlišení, když video vypadá hezky, ale nemění to nic na tom, že by natáčení ve FullHD vzhledem k ceně mít měla. To vidím jako nevýhodu …

Co přední kamerka? Ta nabízí rozlišení 5 MPx s fixfokusem. Co se týče focení populárních selfie, tak ty Lumia 650 přes den zvládá opravdu velmi dobře a mohu jen chválit. Co se týče špatného světla, tak díky fixfokusu je na fotkách obličej opravdu vidět. Od přední kamerky ale nemůžete čekat fotky v kvalitě, jak u zadního fotoaparátu. Přední kamerku si opravdu pochvaluji a je to velmi příjemné vylepšení.

Pořízeno aplikací Lumia Selfie na Lumia 650
Pořízeno aplikací Lumia Selfie na Lumia 650
Pořízeno aplikací Lumia Selfie na Lumia 650
Pořízeno aplikací Lumia Selfie na Lumia 650

Operační systém:

Lumia 650 nabízí operační systém Windows 10 Mobile, který si nemusíte nijak stahovat a je rovnou předinstalován. Musím říci, že systém je na nové Lumii o něco svižnější, než u 640tky. Za celou dobu používání se mi nestalo, že by systém spadl, zaseknul se nebo se nějak restartovat. Co se týče samotného systému Windows 10 Mobile, tak ten se mi opravdu velmi líbí a nabízí skvělé funkce. Pokud chcete vidět ukázky systému Windows 10 Mobile, tak klikněte – ZDE!

Obrazovka Start na mobilu Microsoft Lumia 650
Obrazovka Start na mobilu Microsoft Lumia 650

 

Myslím si, že těchto pár informací jako ochutnávka k chystané podrobné recenzi zatím stačí. Můžete se těšit na podrobnou recenzi, kterou chystám po důkladném testování. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*