Proč už nikdy kurýrní službu GLS?

Jsem člověk, který velice často využívá kurýrní služby. V dnešní době vše objednávám a odesílám z pohodlí domova či při cestě do práce z mobilu. Ano, téměř vše vyřizuji skrze internet. Mam tedy velké zkušenosti s dopravci. S žádnou jsem ale neměl tak otřesnou zkušenost, jak tomu bylo v případě GLS. Pozor, nejedná se o službu Geis (s touto službou jsem spokojen).

Je to asi týden zpět, co jsem si ze Sportisimo.cz objednal balíček. Sportisimo mi obratem napsalo e-mail, který informoval o tom, že balík bude odeslán částečně. Jedna část se nacházela na jiném skladě a vše bylo tedy v pořádku. Bohužel mi zboží bylo zasláno kurýrní společností GLS. První část mi byla doručena, ale ta druhá ani po týdnu nervů… Byl jsem doma a vyhlížel kurýra, ale večer mi vždy byla doručena SMS zpráva s e-mailem, že jsem nebyl doma zastižen (to jsem se dozvěděl  na stránce uvedené v SMS). To mi připomíná Českou poštu, která je ve srovnání s GLS rájem … Řidiči jsem tedy zavolal (všechny hovory mám nahrané) a ten slíbil, že se mi ozve ohledně času doručení a balíček mi ten den doručí. Svitla naděje, že mi balíček bude doručen. Bohužel řidič nezavolal a večer opět přišla SMS, že jsem nebyl zastižen.

Měl jsem chuť s mobilem hodit o zem a ihned jsem řidiči zavolal, ale ten mi všechny hovory zavěsil a pro jistotu jej úplně vypnul. Za pár minut jsem zkusil volat znovu a telefon vyzváněl, ale řidič opět můj hovor zavěsil. Zvláštní bylo, že po stížnosti na Facebooku společnosti GLS (na této stránce jsou stížnosti od více lidí) začal alespoň odepisovat na SMS zprávy, ale opět se nic nevyřešilo a balík byl na mou žádost odeslán zpět e-shopu. Po stížnostech i ze strany e-shopu byl balík po týdnu nakonec doručen jiným řidičem bez problémů. Sportisimo bych chtěl moc pochválit za ochotu a bleskové řešení problémů s balíkem.

 

Řekl jsem si, že s GLS už opravdu nechci mít nic společného. Bohužel jsem si ale objednal granule z Juko-Krmiva.cz a tento e-shop začal také používat tohoto nespolehlivého dopravce. Podle tel. čísla jsem měl tu čest se stejným řidičem, jak tomu bylo v případě balíčku ze Sportisima. Říkal jsem si, že řidič to už určitě doručí, když se předchozí balík řešil. No, ale řidič na to opět kašle. Opět přišla SMS, že můj balíček nebylo možno doručit. Řidiči jsem tedy volal, kdy jej doručí a bylo mi řečeno, že mi dnes 1.9.2017 zavolá a doručí ho tak, abych byl ještě doma. Bohužel žádný hovor uskutečněn nebyl, řidič neodepisuje na SMS a už mi ani nepřišla SMS o nedoručení balíčku.

Stížnosti na Weletrhu na kurýry GLS

Kontaktoval jsem tedy opět GLS na Facebooku, e-shop s žádostí o vrácení peněz a řidiči napsal SMS, aby balík poslal zpět. Na SMS ale neodepsal. Při použití Google narazíte na velký počet stížností na kurýry GLS i z pohledů podnikatelů. Dobrým příkladem je vláknu na Webtrhu.

8 thoughts on “Proč už nikdy kurýrní službu GLS?”

  1. Mám také příšernou zkušenost s firmou GLS. Objednala jsem si stolek od holandské firmy s nábytkem přes český portál, zboží jsem zaplatila, čekala na doručení, nepřišlo, firma GLS ho ztratila, holandská firma poslala nové zboží, firma GLS ho opět ztratila… Nedoručený nábytek prý pak leží v nějakém skladu v Rakousku a časem se vyhodí. Plýtvání časem, penězi, materiálem, lidskou prací.

    1. Problém u zásilek ze zahraničí bývá že dají špatnou adresu a většinou i bez telefoního kontaktu….

  2. GLS ovládají roboti a jejich neosobní elektronický systém…jejich systém, na kterém sledují pohyb zásilek klienti je nefunkční…když bylo dnes, 10.8.2018 v tomto sledovacím systému uvedeno, že je celá transakce zrušena, ověřil jsem si zrušení transakce telefonicky na klientském centru, které mi zrušení transakce potvrdilo…poté jsem odešel na oběd…samozřejmě v době, kdy jsme obědval kurýr přijel…celkem už 2 dny ( 9. – 10.8.2018) se pokouším předat zásilku službě GLS, kterou si objednal můj protějšek ale nedaří se…

  3. Zdravím, také už nikdy ty zlodějě!!! Ráno mi příjde SMS s dobrko na 378 kc, Přijedou dva pánové s dobírkou 4800b kc, Já v penežence 400 na balík. Tak sem položila 400 s tímže zbytek zaplatím kartou. Páni že ne,.tak říkam v chodbe, jdu pro peníze co jsem měla na neco jinyho. Příjdu s 2000/ 2000 / 1000 ..(5000) pan mi dá 200 kc v 10/20/5 kc,,,než sem to prepocítala byli pryč i s mýma 400 kc.. pan radši telefo nebral. GLs ted tvrdí že kuryrovi nc neprebyva…se nedivim. Zlodeji. ALE TAKTO TO NENECHÁM, JE TO PONĚKOLIkATE. to chováni. Hruza,.

  4. Dnes mi měl kurýr doručit balík. Moje číslo k dispozici měl, protože nemáme zvonek. Byla jsem celý den doma a čekala na balík, který měl být doručen mezi 12.30 – 15.30. V 15.05 mi přišla zpráva, že nebylo možné doručit mi balík a že je uložen kdesi v zámečnictví. Když byla u objednávky zboží možnost vyzvednout si zboží osobně, neměla jsem být líná a zajít si pro něj, protože takhle jsem dala 79,- úplně za nic! Stejně si pro balíček musím dojít. Paní na infolince byla sice příjemná, ale nic, než omluvu mi neposkytla. Bohužel u objednávky nebyla možnost si nechat dovézt balíček přes PPL, se kterými mám dobré zkušenosti.

  5. Včera mi poslali sms že budou doručovat mezi 13-16 hodinou…..nic….dneska napsali že mezi 11-14….asi abych si vzal tyden dovolené.Je to smutný příběh.Žádná omluva…nic…to už si to radši nechám poslat poštou.Tuhle společnost už nikdy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*