Photo Scaler – Aplikace pro zmenšení velikosti fotek (Android)

Mobilní telefony dnes dokáží vytvořit velmi kvalitní fotografie. Bohužel s narůstající kvalitou také narůstá velikost fotografie a není dnes žádnou výjimkou velikost 5 – 18 MB. Samozřejmě, že když chceme s fotografií nadále pracovat a upravovat jí pomocí dalších aplikací v mobilu nebo PC aby byl výsledek co nejlepší, musíme se s velikostí fotografie smířit. Zálohu pochopitelně také chceme v nejlepší možné kvalitě a rozlišení.

Může ale nastat moment, kdy chcete mít přijatelnější velikost fotografie. Dobrým příkladem je rychlé sdílení na sociální sítě, rychlé odeslání e-mailem či rychlejší nahrávání fotek na web. Nahrávat fotky na web či jejich posílání e-mailem je opravdu nepříjemné a zdlouhavé. Pokud fotky odesíláte z mobilu na mobilních datech, tak tím dost čerpáte i svůj balíček s FUPem (datový limit od operátora). Na webu najdete spoustu aplikací pro všechny možné platformy na úpravu obrázků a zmenšení jejich velikosti. Samozřejmě na úkor snížení jejich kvality. My se spolu podíváme na velmi jednoduchou aplikaci s operačním systémem Android.

Photo Scaler  je velmi jednoduchá aplikace, která jednoduše a rychle zmenší rozlišení a velikost fotky doslova na pár klepnutí na displej a ihned vám nabídne možnost sdílení upraveného obrázku skrze veškeré služby, které máte nainstalované v mobilním telefonu. Velikost tedy lze snadno snížit přímo v mobilu a není nutné je přesouvat do počítače. V Obchodu Play naleznete tuto aplikaci pod jiným názvem a to Resize Photo. Po instalaci do mobilu bude nést již zmiňované jméno. Odkaz ke stažení naleznete na konci článku.

Po spuštění aplikace se zobrazí prázdné okno a v horní liště tři piktogramy s funkcemi otevřít, zmenšit a sdílet. Vybereme tedy první volbou požadovanou fotografii, která se bleskově načte na úvodní obrazovku aplikace. V dolním informačním proužku se vám na okamžik ukáží informace o právě načteném obrázku (její aktuální rozlišení a velikost). Další piktogramem vybereme zmenšení (tzv. Resize), kdy se vám otevře nabídka s požadovaným rozlišením. Rozhodně doporučím před samotným sdílením dál výsledek zkontrolovat.

Po zmenšení se vám již na ploše zobrazí upravený obrázek a opět v dolním proužku na okamžik informace kde se obrázek nachází a jeho nové rozlišení s velikostí. Nyní stačí rychle fotku s novým rozlišením snadno sdílet na sociální sítě, v e-mailu či v jiné aplikaci. Upravené obrázky se vám ukládají do složky „Pictures“.

Aplikaci najdete ke stažení zdarma v Obchodu Play pro mobily s operačním systémem Android. Jedná se o aplikaci zdarma a proto obsahuje snesitelnou reklamu. Pokud by však někomu tato reklama vadila, tak ji lze odstranit za 20 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*