Nokia 3.2 – Velký protáhlý displej, dvoudenní výdrž a NFC

V loňském roce jsem v podrobné recenzi chválil model Nokia 3.1. V dané cenové kategorii nabízel NFC pro bezkontaktní platby, hezký displej a slušnou výbavu. Dnes na MWC 2019 společnost HMD Global představila nástupce tohoto modelu, který nese název Nokia 3.2

 

Novinka stejně jak letošní model nabízí NFC pro pohodlné placení mobilem. Dostalo se však na vylepšení displeje. Narostla jeho úhlopříčka na 6,26“ (palce) a dostalo se i na minimalizaci rámečků. V displeji se nachází drobný kapkovitý výřez se selfie kamerkou. Potěší čtečka otisků prstů na zádech, kterou loňský model postrádal.

O výkon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 429 a k dispozici budou dvě varianty. Zatím není jasné, jestli se na našem trhu objeví obě, či jen jedna varianty. Jedná se o varianty se 2 GB RAM a 16 GB interním úložištěm a 3 GB RAM se 32 GB úložištěm. Paměť lze rozšířit paměťovou kartou MicroSD. Na zádech se nachází jeden fotoaparát s rozlišením 13 Mpx, světelností f/2.2 a s pomocí umělé inteligence.

Dostalo se i na větší kapacitu akumulátoru 4000 mAh a výrobce slibuje dvoudenní výdrž na jedno nabití. Stejně jak Nokia 4.2 disponuje tento model tlačítkem pro vyvolání Google Assistenta a čistým operačním systémem Android 9.0 Pie, který je zapojen do programu Android One.

Cena pro náš trh prozatím nebyla oficiálně stanovena, ale dle dostupných informací by se měla pohybovat kolem 130 eur (asi 3 336 Kč) bez DPH. Oficiální cena se však může lišit.

Zdroje: TZ, Nokia.cz, GSMArena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*