Microsoft vyvíjí ohebný kryt na mobil s e-ink displejem

Některé prolhané weby tvrdí, že Microsoft s vývojem systému Windows Mobile a celkově s mobily končí. Není to ale pravda a Microsoft přichází s vývojem dalších novinek pro tyto mobily. Vývojové středisko Microsoftu spolu s Univerzitou aplikovaných věd Horního Rakouska pracují na ohebném krytu pro mobil.

Microsoft FlexCase
Microsoft FlexCase

Kryt by měl nést název FlexCase a uživatel by si jej mohl ohýbat jak by chtěl. Přinesl by e-ink displej, který by v krytu bylo možné také ohýbat a zároveň ovládat. Mohl by na přidaném displeji mít určité prvky z aplikací tak, aby to při používání na mobilu nezabíralo zbytečně moc místa a používání map či jiné aplikace bylo pohodlnější. E-ink displej by také mohl přinést zobrazování notifikací, obrazovku se zadáváním PINu či ovládací prvky fotoaparátu.

Podle TechTimes a dalších zdrojů by tento kryt měl být představen na konferenci Computer-Human Interaction v květnu. Jeho uvedení na trh ještě nějakou dobu potvrvá. V současné době je tento kryt v prototypu a zatím se vyvíjí. Kdy se ho ale dočkáme? To nevíme, ale můj odhad je příští rok s nástupem nových Surface Phonů.

Microsoft FlexCase
Microsoft FlexCase

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*