Microsoft bude mít novou řadu mobilů a Windows 10 Mobile bude podporovat dlouho

Na internetu se objevovalo opravdu mnoho informací o konci mobilů s Windows. Dobrým příkladem jsou uživatelé Twitteru a také spoustu webů, které tvrdí, že Microsoft celý mobilní Windows 10 Mobile ukončí. Microsoft se k těmto spekulacím konečně vyjádřil a ukončení výroby mobilních telefonů a samotného systému Windows 10 Mobile nás opravdu nečeká!

Terry Myerson
Terry Myerson

Microsoft si je vědom toho, že se na internetu objevují tyto spekulace. Viceprezident pro systém Windows 10 Mobile Terry Myerson své partnery a zákazníky uklidnil svým prohlášením. Windows 10 Mobile je podle Terryho závazek Microsoftu a bude jej podporovat dlouhá léta. Všechny lživé tweety a články na internetu tedy vyvrátil

Budou mobily řady Lumia končit?

Snad každý zná mobily značky Lumia od Microsoftu s operačním systémem Windows 10 Mobile. Ty tento rok podle spekulací mají končit. Terry to ve svém projevu vlastně potvrdil a v e-mailu napsal, že Microsoft chystá novou řadu mobilů se systémem Windows 10 Mobile. Bude to bájný Surface Phone? To nebylo potvrzeno, ale ani vyvrácena. Možná se nová řada bude jmenovat úplně jinak. To uvidíme.

Proč se prodalo tak málo mobilů Lumia?

Všechny lživé tweety a články o konci mobilních Windows také podpořila fakta o prodeji mobilů Lumia. Za první čtvrtletí letošního roku se prodalo jen 2,3 milionů Lumií. Tato zpráva byla ale očekávána. Dlouho se na trhu neobjevila žádná nová Lumia a po dlouhé době Microsoft na trh vypustil nové modely Lumia 550, Lumia 650 a dvojici vlajkových lodí Lumia 950/950 XL. Microsoft tedy pro tento rok představil málo modelů a proto je pochopitelný prodejní propad. Sám Microsoft si je toho vědom a dává tak prostor dalším výrobcům mobilů s Windows 10 Mobile.

Jak to tedy bude s mobily?

Microsoft na trh vypustil jen pár modelů Lumia, aby dal prostor dalším výrobcům. Další výrobci tedy mohou vyrábět mobily všech tříd. Dobrým příkladem je výrobce Acer, který má na našem trhu již dva pěkné modely se systémem Windows 10 Mobile. Xiaomi má také modely s tímto systémem, ale bohužel ne v ČR. Alcatel má také své mobily a dokonce i tablet s tímto systémem. Výrobců je stále více a proto Microsoft nepotřebuje mít mnoho modelů Lumia. V příštím roce se podle různých informací dočkáme mobilu Surface Phone, který by měl mít krásné a kvalitní zpracování. Ten by se měl prodávat jen ve třech variantách a to v levnější, střední a vyšší třídy. Zatím to ale nebylo na 100% potvrzeno a třeba Microsoft bude mít úplně jiné plány.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*