Má v dnešní době smysl pirátsky stahovat hudbu?

V dnešní době není moderní pirátit hudbu a dle mého názoru je to i nesmyslné. Je to už nějaký ten pátek, co přišla hudební služba Spotify a další služby. Já už asi rok používám službu Spotify, kterou jsem používal dlouho zdarma, ale musel jsem přetrpět občas nějakou tu reklamu. Tento měsíc jsem ale za hudbu díky službě Spotify začal platit.

Pirátění hudby
Pirátění hudby

Když přišla služba Spotify ve které můžete zdarma poslouchat hudbu s reklamou (jen streamování online) nebo si zaplatit 6 € (asi 179 Kč/měsíc) a poslouchat hudbu neomezeně bez reklam v lepší kvalitě. Pokud jsem si pročítal různé články a komentáře na internet od různých uživatelů, tak jsem se musel ve většině případech smát. Argument „Já bych za hudbu platil, ale nebudu platit za nové CD 400 – 500 Kč“ naprosto chápu a kvůli tomu jsem dříve hudbu pirátil. Od toho je tu ale Spotify ve kterém máte miliony alb neomezeně za 6 € (asi 179 Kč) nebo zdarma s reklamou. Další argument „Já bych ve Spotify za hudbu klidně zaplatil, ale mám Linux pro který není aplikace“ to je sice pravda, že oficiální aplikace Spotify můžete používat jen na Windows/Windows Phone, iOS, Android a OSX, ale i tento argument musím vyvrátit! Spotify má velmi povedenou webovou verzi pro internetové prohlížeče. Chce mi tedy někdo říci, že na Linuxu nemůže používat internetový prohlížeč?

Webová verze hudební služby Spotify
Webová verze hudební služby Spotify

Dle mého názoru tedy nemá žádný smysl hudbu pirátit, když za 6 € (asi 179 Kč/měsíc) mohu mít neomezeno alb ve všech zařízeních. Já jej používám na svém smartphonu Lumia, notebooku s Windows a tabletu s Windows a všude mam hezky uložené své playlisty. Hudbu si mohu stáhnout a bez internetu hezky přehrávat i na kole v aplikaci Spotify. Ať mi nikdo neříká, že nenajde 179 Kč/měsíc za neomezeno hudby v krásné kvalitě v jedné aplikaci online i offline.

Spotify na Windows Phone
Spotify na Windows Phone

Velkou výhodou Spotify je sexy vypadající aplikace pro všechna zařízení. Já jsem líný člověk, který nejraději jen klepne a  vše má před sebou. Proč bych tedy měl jít někam na Uloz.to, hledat písničku, pak zjistil že je v hrozné kvalitě a hledat ji znovu. Poté bych musel tu písničku přetáhnout do smartphonu pomocí USB atd.. To je tak neuvěřitelně zastaralé, zdlouhavé a nudné. To je jeden z důvodů, proč je lepší si zaplatit těch pár korun za Spotify. Jsem moc rád, že konečně je služba, která nabízí spoustu alb v pěkné kvalitě, za krásnou cenu a to vše v sexy aplikaci pro všechna zařízení.

Je mi jasné, že mi budete nadávat a psát tu různé argumenty … Uvědomte si, že za svou práci chcete také zaplatit. Umělci za svá díla potřebují také z něčeho žít a pokud to vše máte za pár korun, tak pirátění nemá smysl.

Sdílej!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    *