Má smysl mít v mobilu antivir? Ano, ale ne kvůli antiviru …

Někdo říká, že antivir je nutnost nainstalovat do počítače i mobilu. Někdo zas tvrdí opak … Já se přikláním k tomu, že antivir nemá smysl do počítače instalovat, protože zbytečně brzdí běh systému a neustále otravuje. Co ale takhle u mobilu? Tam je dobré nainstalovat antivir, ale ne kvůli antivirovým kontrolám.

android_seguranca

V Obchodu Play můžete najít spoustu antivirů zdarma, ale pokud neinstalujete pirátské kopie aplikací, tak antivirové kontroly nejsou potřeba. Důležitý je spíše firewall a to především u mobilů s rootnutým Androidem. Antiviry se ale vyplatí do Androidového mobilu nainstalovat a to jen kvůli dodatečným funkcím.

ESET ochrana pro Android
ESET ochrana pro Android

Dobrým příkladem je antivir ESET, který za necelých 300 Kč/rok nabízí skvělou ochranu mobilu před krádeží (Anti-Threft). Je možné si nastavit funkci, která po několika chybných zadáních hesla pro odemčení mobilu může odhalit osobu, která vám mobil ukradla. Můžete si nastavit například 3 chybná zadání a fotka se přední kamerou automaticky vyfotí a nahraje do cloudu ESETU. Fotku, polohu mobilu a celé jeho zablokování můžete najít na my.eset.com. Odcizený nebo ztracený mobil tedy můžete snadno najít. ESET nabízí i další skvělé funkce a můžete si jej do svého mobilu zdarma vyzkoušet. Prémiové služby za necelých 300 Kč/rok můžete mít měsíc na zkoušku zdarma.

ESET ochrana pro Android
ESET ochrana pro Android

Má tedy smysl antiviry instalovat? Na mobilu to smysl má, ale ne kvůli antivirové kontrole. Důležitější jsou funkce proti krádeži. Pokud jste ale uživatel, který často stahuje pirátské kopie her a aplikací, tak doporučuji zapnout i antivirovou ochranu …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*