Alternativy a náhrady za Letgo (Android, iOS, web)

Populární služba Letgo v našich krajinách bohužel končí. Funkční bude už jen do konce března a již v současné době není možné přidávat další inzeráty. Celé ukončení služby v Česku, Slovensku, Chorvatsku i Slovinsku se děje opravdu rychle a Letgo prozatím neuvedlo ani žádný důvod.

 

Pokud tedy nadále chcete prodávat zdarma pohodlně ze svého mobilu, tak budete muset přejít k alternativním službám. V ČR jich je poměrně dost a nefungují špatně, ale nemohu se ubránit pocitu, že Letgo bylo přeci jen přívětivější…

Vinted je velice zajímavá aplikace dostupná pro Android i iOS. V mnoha ohledech se podobá Letgo a umožňuje zobrazení inzerátů v okolí, snadnou odpovědět a má hezké řazení v kategoriích. To je ale problém této aplikace, protože míří především na oblečení a kosmetiku. Na službě najdete třeba kryty na mobilní telefony a spoustu dalších inzerátů spadajících do jiných kategorií, ale jejich vyhledávání není nic pohodlného. Pokud však hledáte oblečení a módní doplňky, tak ze služby můžete být nadšení.

 

Batner se také v mnoha ohledech podobá Letgo a umožňuje vyhledávání inzerátů v okolí, podrobnější nastavení filtrů a v inzerátech najdete vše možné. Myslím si, že aplikace určitě stojí za vyzkoušení. Jediný problém Batneru je však málo uživatelů. Opět se jedná o aplikaci dostupnou pro Android i iOS.

 

 

Facebook Marketplace může být pro velkou část uživatelů nejvhodnější alternativou. Téměř každý má v mobilu nainstalovanou od Facebooku, který Letgo v některých ohledech zkopíroval. Co ale když nemám účet na Facebooku (můj případ)? Tak musíte jít jinam, protože bez účtu nemáte, jak na inzerát odpovědět.

 

Asi nemusím ani moc popisovat služby Sbazar.cz, Bazoš a Aukro. Jedná se o moc dobře známé služby, které mají pro obě mobilní platformy vlastní aplikace. Byl jsem však velmi mile překvapen z funkční aplikaci Sbazar. Podobně jak Letgo umí vyhledat inzeráty z okolí a vše je jednoduché a velice přehledné.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*