Jak vyfotit obrazovku ve Windows 10?

Máte Windows 10 a nevíte jak udělat screenshot obrazovky (vyfotit dění na obrazovce)? Je to opravdu velmi jednoduché a díky tomuto článku to pochopí snad úplně každý. Na výběr máte dvě jednoduché možnosti a nemusíte vůbec instalovat žádnou aplikaci.

Fotka celé obrazovky Windows 10
Fotka celé obrazovky Windows 10

Vyfocení celé obrazovky:

První postup: Pokud chcete vyfotit úplně celou obrazovku, tak stačí současně stisknout klávesu Win (vlevo dole s vlajkou Windows) a tlačítko Prt Sc SysRq (PrintScreen) poblíž klávesy F12. Obrazovka „problikne“ a to znamená, že se vyfotila. Poté stačí jít do Průzkumníka Souborů v liště/Obrázky a ve složce Snímky obrazovky vše naleznete.

Druhý postup: Nemůžete klávesu Prnt Scrn najít? U některých nmotebooků např. od výrobce Dell je postup odlišný. Vyzkoušejte tedy současně stisknout klávesy Fn + Super (klávesa s logem Windows) + klávesu End. Obrazovka by měla bliknout a snímek se uloží do složky Snímky obrazovky.

Složka Snímky obrazovky
Složka Snímky obrazovky

Vyfotit jen vybranou část:

Tuším že to byl Windows 7, který přinesl velmi užitečnou aplikaci Výstřižky, díky které můžete kurzorem myši zvolit jen část obrazovky kterou chcete vyfotit. V případě Windows 10 naleznete na dolní liště vlevo ikonku lupy na kterou klikněte a do vyhledávače napište Výstřižky. Automaticky by to tuto aplikaci mělo najít a stačí ji jedním kliknutím spustit.

Jak najít aplikaci Výstřižky ve Windows 10
Jak najít aplikaci Výstřižky ve Windows 10

9 thoughts on “Jak vyfotit obrazovku ve Windows 10?”

    1. Video jen kvůli screenshotu? To mi moc smysl nedává … Tak vyzkoušej druhou možnost pomocí aplikace Výstřižky. 😉

  1. Asi vim, proč to někomu nešlo. Někdy je nutný ještě současně zmáčknout klávesu Fn (pokud máte logo „prt sc“ v rámečku:) Měl jsem novej notebook, nebyl jsem na to zvyklej a taky mi chvilku trvalo, než jsem zjistil, co dělám blbě. Ale výstřižky jsou stejně praktičtější.

  2. video hezké ale je to sulin…necháputo…nejsem debyl..ktereho země na videu dělá…ale klavesu tam nemám…měl jsem notas…znamn tu klávesu ale zde není.. takže to mu podle nějnerozumím a sem kreten neandrtálec a on je chytrej

  3. ty jsem nějak nezkoušel,ale… není nic jednoduššího než zmáčknout klavesu a jeto.. než desetkrat prokllikat než se mně něco vyfotí

    1. Klávesa Prnt Scrn se může ukrývat také pod klávesou End. U mého Dellu musím dělat screenshot celé obrazovky pomocí tlačítek Fn + Super (klávesu s logem Windows) + End. Obrazovka blikne a screenshot se uloží do Dokumenty/Obrázky/Snímky obrazovky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*