Jak odemknout bootloader a nainstalovat TWRP?

Tento postup odemknutí bootloaderu je plně funkční na všech modelech značky Xiaomi. Je úplně jedno jaký model právě držíte v ruce a chcete jej právě odemknout pro možnost flashnutí. Postup u jiných výrobců se samozřejmě liší. Někde při žádosti o odemknutí dostanete povolení odemknout jen jeden konkrétní model (např. u Huawei). U telefonů Xiaomi při žádosti odemknete celý účet, díky kterému můžete odemykat bootloadery mobilů. Tento účet můžete zaregistrovat přímo v nastavení mobilu a naleznete jej pod názvem Mi účet. Doporučuji vyplnit co nejvíce informací (jméno nemusí být pravé), aby byla žádost co nejdříve přijata.

Pokud tedy máte Xiaomi mobil, tak je třeba se zaregistrovat do českého fora MIUIOs. Po úspěšné registraci je nutné pročíst všechny návody, díky kterým odemknutí a instalaci TWRP zvládne snad opravdu každý.

Pro plné zobrazení všech obrázků a odkazů je nutné od začátku vlákna ve foru klikat na jednotlivé spoilery a kliknout vždy na zobrazit. Je zde uveden návod krok za krokem i s obrázky. Radí na co přesně kliknout a co udělat pro dosažení odemknutí bootloaderu a instalace poslední verze TWRP.

Pokud se rozhodnete pro instalaci jiné alternativní ROM s čistým Androidem, tak je potřeba provést vše podle návodu k bodu, kdy se vám po instalaci TWRP telefon sám restartuje do recovery. Pokud chcete vyzkoušet upravenou verzi MIUI od CZ/SK komunity, tak dokončete vše podle návodů v MIUIOs foru. Jedná se o upravenou verzi, která neobsahuje zbytečný balast, jak je tomu u verze Global. Je vylepšena ve spoustě detailech a dobrým příkladem je lepší kvalita fotek. Pokud ale chcete změnu a nejlépe čistý a aktualizovaný systém, tak odemkněte pouze booatloader a naistalujte TWRP. Doba schválení trvá mezi 2 až 7 pracovních dnů. V sekci úprava Androidu si budete moci pročíst články o alternativních ROM.

 

 

2 thoughts on “Jak odemknout bootloader a nainstalovat TWRP?”

    1. S modelem Mi4 nemám zkušenost. Je bootloader již odemčený? To lze zjistit díky kombinaci tlačítek na mobilu. Je dost možné, že bootloader bude již odemčený, protože dříve Xiaomi bootloader nezamykalo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*