Jak nastavit dvoustupňové přihlašování k Microsoft účtu?

Přihlásil se někdo cizí k Microsoft účtu? Nejspíš máte slabé heslo, které je snadné prolomit. Můžete si nastavit dvoustupňové přihlašování, které zajistí lepší zabezpečení. Funguje to tak, že pokud se chcete přihlásit ke svému účtu, tak zadáte své heslo a poté vám bude zasláno vygenerováno heslo na druhý e-mail. Vygenerované heslo je při každém přihlašování jiné a proto je účet více zabezpečen. Heslo z druhého e-mailu vyplníte a ke svému účtu se bez problémů přihlásíte. Funguje to podobně, jak u převodu peněz v internetovém bankovnictví. Je také možné si dvoustupňové přihlašování nastavit pomocí aplikace ve smartphonu.

Jak si dvoustupňové přihlašování nastavit?

 • Navštivte web Microsoftu. Třeba Outlook.cz, přihlaste se ke svému účtu a vpravo nahoře klikněte na název svého účtu. Poté klikněte na Nastavení účtu. Zobrazí se stránka ke které je nutné se znovu přihlásit.
  Nastavení Microsoft účtu
  Nastavení Microsoft účtu

   

 • Po úspěšném přihlášení se zobrazí stránka na které můžete vyhledat svou odcizenou nebo ztracenou Lumii, kontrolovat nakoupené aplikace a vlastně úplně vše o svém účtu od Microsoftu. Nahoře klikněte na Zabezpečení a ochrana osobních údajů.
  Nastavení zabezpečení Microsoft účtu
  Nastavení zabezpečení Microsoft účtu

   

 • Na stránce se zabezpečením svého Microsoft účtu můžete změnit své heslo, zobrazit nedávná přihlášení k účtu a celkové nastavení zabezpečení. Pokud tedy chcete dvoustupňové přihlašování, tak na této stránce klikněte na Další nastavení zabezpečení.
  Nastavení zabezpečení Microsoft účtu
  Nastavení zabezpečení Microsoft účtu

   

 • Nyní si můžete přidat své bezpečnostní údaje jako je tel. číslo nebo třeba další e-mailová adresa, která může sloužit pro obnovu hesla nebo právě pro dvoustupňové přihlašování. Pro dvoustupňové přihlašování najdete na stránce níže možnost zapnutí dvoustupňového ověřování. Po kliknutí na zapnutí vás stránka provede celým nastavením, aby nastavení bylo snadné pro každého.

  Dvoustupňové přihlašování na Microsoft účtu
  Dvoustupňové přihlašování na Microsoft účtu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*