Jak blokovat reklamy na YouTube v mobilech? (Android, iOS)

V našich končinách nemáme neomezený mobilní internet a operátoři neumí nabídnout pořádné datové balíčky. Nemůžeme tedy sledovat tolik videí na YouTube a FUP (datový limit) od operátora pochopitelně dost „žerou“ také reklamy, které jsou ve videích na YouTube stále častější a někteří tvůrci to s reklamou dost přehání.

Reklamy se v mobilech spouští často také v HD či FullHD rozlišení a FUP je tedy rychle pryč. Jak reklamu na YouTube blokovat i ve svém mobilu? Možností je více a to především pro mobily či tablety se systémem Android, ale níže lze vidět i možnost pro iPhony či iPady.

 

 

 

Speciální prohlížeč pro obě platformy:

Jednou z možností je využívat internetový prohlížeč Free AdBlocker Browser. Ten je dostupný pro Android (odkaz do Obchodu Play). Mam jej vyzkoušený a používám jej jako hlavní prohlížeč i na sledování videí. Pro platformu iOS tento prohlížeč bohužel není, ale lze si stáhnout jiný AdBlock Browser, který je dostupný i v App Storu.

Doplněk pro Firefox:

Osvědčilo se mi doinstalování AdBlocku Plus do prohlížeče Mozilla Firefox. Ten blokuje reklamy jak před videem, tak i následující reklamy ve videu. Na testovaných mobilech vše fungovalo bez problémů.

  • Firefox v Obchodu Play stačí stáhnout
  • Vpravo nahoře klepnout na tři tečky (menu)/Doplňky/Procházet doplňky Firefoxu a do kolonky vyhledávání vlevo nahoře zadat název AdBlock Plus.
  • AdBlock stačí jedním klepnutím nainstalovat a po úspěšné instalaci Firefox restartovat.
  • To je vše a všechny reklamy budou blokovány. 😉

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*