Huawei P30/P30 Pro – Jak nahradit chybějící notifikační diodu?

Huawei se letos vytasil se sérií mobilních telefonů P30. Dva nejvybavenější model Huawei P30 Pro a odlehčenější model Huawei P30 nabízí moderní displeje s minimalizací rámečků a miniaturním kapkovitým výřezem se selfie kamerkou. Jelikož jsou rámečky kolem displeje opravdu minimální, tak výrobce bojoval s místem a ani jeden ze zmiňovaných modelů bohužel nenabízí notifikační diodu…

 

Chybějící notifikační dioda je překážkou pro mnoho uživatelů a pomalu mizí i z mobilů jiných výrobců. Huawei však do svých modelů nenasadil ani funkci ambientního displeje, což je opravdu škoda a příchozí notifikace tedy často přehlédnete. Jak tento problém lze vyřešit? Je možné ambientní displej nějak doinstalovat?

Jelikož modely P30 a P30 Pro mají OLED displeje, tak funkci ambientního displeje je možné doinstalovat. Řadu takových aplikací je na nadstavbě EMUI nefunkčních a je nutné udělat root systému, což z bezpečnostních důvodů nedoporučuji. V Obchodu Play jsem však našel aplikaci Glance Plus (Obchod Play), která funguje velice dobře i bez rootu a je zdarma.

Glance Plus spolehlivě zobrazuje čas, datum, můžete si do něj napsat vlastní text a skvěle fungují i notifikace z aplikací. Prostředí aplikace je v češtině a vše si můžete nastavit dle svých potřeb. Musíte však udělit všechna potřebná oprávnění, jak můžete vidět na videu níže.

 

Aplikace tedy hezky nahradí notifikační diodu a notifikace tak můžete mít neustále na očích. Ambientní displej však nepočítá se čtečkou otisků prstů v displeji, což je menší problém. Přijdete pak o rychlé odemykání mobilu přiložením prstu na displej. Pokud však v sekci gesta povolíte gesto poklepáním na displej, tak mobil můžete odemykat tak, že na ambientní displej poklepete prstem a následně mobil odemknete otiskem prstu či obličejem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*