Huawei Mate 20 Pro a další modely mají problémy s notifikacemi?

Dlouhodobě bylo možné na internetu vidět únik informací a fotek mobilu Huawei Mate 20 Pro. Nebylo tedy žádným překvapení, že nabízí trojicí fotoaparátů, velký displej s čtečkou otisků prstů přímo v displeji a výkonný hardware. Hned po představení několik redakcí napsalo odvážné články, které označují model Mate 20 Pro dokonalým mobilem. Je ale vážně dokonalý? Mobil je jednoznačně vydařený a výborně vybavený. Již brzy si budete moci na tomto webu přečíst podrobnou recenzi. Zatím jsem však narazil na zásadní problém, který má každý letošní model od Huawei. Ano, jedná se o problém s příjmem notifikací (upozorněním z aplikací).

 

 

Jaké aplikace mají problémy?

Denně s lidmi komunikuji ve více aplikacích. Jedná se o šifrovanou komunikaci v mé oblíbené aplikaci Threema, Messenger od Facebooku, ve zprávách na Instagramu a e-mailových klientech Outlook a K9. U každého letošního modelu od Huawei jsem měl s příjmem notifikací u těchto aplikací velké problémy a výrobce za celý rok tento problém nebyl schopný opravit.

Musím uznat, že u modelu Mate 20 Pro je vidět ze strany výrobce snaha. Nabízí nový systém Android 9.0 Pie s novější nadstavbou EMUI 9.0. Příjem notifikací z Facebook Messengeru funguje o poznání lépe, než v případě modelů P20 Pro a Nova 3. Bohužel stále se občas stává, že zpráva dorazí se zpožděním 2-15 minut. Není to však tak časté a u Messengeru jsem ochotný tento problém se skřípěním zubů překousnout. Je také zajímavé, že notifikace z Instagramu, klasické aplikace Facebooku či SMS zpráv fungují zcela bez problémů.

Co ale Threema a e-maily? U těchto aplikací je příjem notifikací jedním slovem tragédie… V mobilu jsem zakázal všechny úsporné režimy, povolil běh těchto aplikací na pozadí a udělil maximální možnou prioritu v notifikacích. Nijak to ale nepomohlo a systém aplikace automaticky zavírá a uživatel to nemůže nijak ovlivnit. Abych se dozvěděl, jestli mi někdo psal na Threemě, Telegramu či e-mailů, musím aplikace spustit. Notifikace mají zpoždění až několik hodin, a nebo se nezobrazí vůbec. Problém se týká i Letgo, kdy se mi notifikace na zprávu zobrazila až druhý den.

 

Avast Secure Line je další aplikací, kterou rád používám. Jedná se o povedené VPN zajišťující lepší zabezpečení internetového připojení. Na modelu P20 Pro a Nova 3 jsem si připojení k VPN pochvaloval, protože vše fungovalo naprosto dokonale. U modelu Mate 20 Pro mám však s připojením k VPN velké problémy. Mobil se k VPN sice připojí, ale po půl hodině se automaticky odpojí a odmítá se automaticky znovu připojit. Vyzkoušel jsem tedy i službu ProtonVPN, která má totožný problém. Kde je ale chyba? Možností je hned více a pravděpodobně nejsou tyto aplikace stále optimalizované na Android 9.0, který má jen hrstka mobilů. Chyba může být i na straně Googlu a nebo v nadstavbě EMUI.

 

Notifikace na zamykací obrazovce

Narazil jsem na další již drobnější problém s notifikacemi na zamykací obrazovce. Na každém mobilu si nastavuji, aby se notifikace na zamykací obrazovce zobrazila, ale aby byl skrytý obsah zprávy. Zobrazí se tedy pouze např. Messenger a obsah zprávy až po odemknutí mobilu. Bohužel u Mate 20 Pro jsem přišel na chybu, která umožňuje zobrazit veškerý text zprávy pouhým klepnutím na displej, i když jsem zobrazení obsahu zcela zakázal. Musel jsem tedy zobrazení notifikací na zamykací obrazovce zcela zakázat. Věřím ale tomu, že tento drobný problém výrobce opraví v aktualizacích.

 

Jaké je řešení? Jen čekat

Celý rok jsem doufal, že tento problém výrobce vyřeší právě v novém Androidu 9.0 Pie, ale bohužel jsem hodně zklamaný. Nefunkční příjem notifikací mi používání Mate 20 Pro, P20 Pro a dalších modelech hodně znepříjemňuje používání. Přátelé mi pak nadávají, že jim neodepisuji. Je velká škoda, že nadstavba si chod aplikací na pozadí ovlivňuje sama a uživatel nemá žádnou možnost vypínání aplikací ovlivnit… Nechápu tedy, proč většina redakcí tento problém v recenzích nezmiňuje. Jsem jediný s tímto problémem? Kdepak, v mém okolí má tento problém řada uživatelů mobilů Huawei. Můžeme tedy jen doufat, že výrobce vydá opravné aktualizace, které všechny tyto problémy opraví.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*