Huawei Mate 20 Pro a další modely mají problémy s notifikacemi?

Dlouhodobě bylo možné na internetu vidět únik informací a fotek mobilu Huawei Mate 20 Pro. Nebylo tedy žádným překvapení, že nabízí trojicí fotoaparátů, velký displej s čtečkou otisků prstů přímo v displeji a výkonný hardware. Hned po představení několik redakcí napsalo odvážné články, které označují model Mate 20 Pro dokonalým mobilem. Je ale vážně dokonalý? Mobil je jednoznačně vydařený a výborně vybavený. Již brzy si budete moci na tomto webu přečíst podrobnou recenzi. Zatím jsem však narazil na zásadní problém, který má každý letošní model od Huawei. Ano, jedná se o problém s příjmem notifikací (upozorněním z aplikací).

 

 

Jaké aplikace mají problémy?

Denně s lidmi komunikuji ve více aplikacích. Jedná se o šifrovanou komunikaci v mé oblíbené aplikaci Threema, Messenger od Facebooku, ve zprávách na Instagramu a e-mailových klientech Outlook a K9. U každého letošního modelu od Huawei jsem měl s příjmem notifikací u těchto aplikací velké problémy a výrobce za celý rok tento problém nebyl schopný opravit.

Musím uznat, že u modelu Mate 20 Pro je vidět ze strany výrobce snaha. Nabízí nový systém Android 9.0 Pie s novější nadstavbou EMUI 9.0. Příjem notifikací z Facebook Messengeru funguje o poznání lépe, než v případě modelů P20 Pro a Nova 3. Bohužel stále se občas stává, že zpráva dorazí se zpožděním 2-15 minut. Není to však tak časté a u Messengeru jsem ochotný tento problém se skřípěním zubů překousnout. Je také zajímavé, že notifikace z Instagramu, klasické aplikace Facebooku či SMS zpráv fungují zcela bez problémů.

Co ale Threema a e-maily? U těchto aplikací je příjem notifikací jedním slovem tragédie… V mobilu jsem zakázal všechny úsporné režimy, povolil běh těchto aplikací na pozadí a udělil maximální možnou prioritu v notifikacích. Nijak to ale nepomohlo a systém aplikace automaticky zavírá a uživatel to nemůže nijak ovlivnit. Abych se dozvěděl, jestli mi někdo psal na Threemě, Telegramu či e-mailů, musím aplikace spustit. Notifikace mají zpoždění až několik hodin, a nebo se nezobrazí vůbec. Problém se týká i Letgo, kdy se mi notifikace na zprávu zobrazila až druhý den.

 

Avast Secure Line je další aplikací, kterou rád používám. Jedná se o povedené VPN zajišťující lepší zabezpečení internetového připojení. Na modelu P20 Pro a Nova 3 jsem si připojení k VPN pochvaloval, protože vše fungovalo naprosto dokonale. U modelu Mate 20 Pro mám však s připojením k VPN velké problémy. Mobil se k VPN sice připojí, ale po půl hodině se automaticky odpojí a odmítá se automaticky znovu připojit. Vyzkoušel jsem tedy i službu ProtonVPN, která má totožný problém. Kde je ale chyba? Možností je hned více a pravděpodobně nejsou tyto aplikace stále optimalizované na Android 9.0, který má jen hrstka mobilů. Chyba může být i na straně Googlu a nebo v nadstavbě EMUI.

 

Notifikace na zamykací obrazovce

Narazil jsem na další již drobnější problém s notifikacemi na zamykací obrazovce. Na každém mobilu si nastavuji, aby se notifikace na zamykací obrazovce zobrazila, ale aby byl skrytý obsah zprávy. Zobrazí se tedy pouze např. Messenger a obsah zprávy až po odemknutí mobilu. Bohužel u Mate 20 Pro jsem přišel na chybu, která umožňuje zobrazit veškerý text zprávy pouhým klepnutím na displej, i když jsem zobrazení obsahu zcela zakázal. Musel jsem tedy zobrazení notifikací na zamykací obrazovce zcela zakázat. Věřím ale tomu, že tento drobný problém výrobce opraví v aktualizacích.

 

Jaké je řešení? Jen čekat

Celý rok jsem doufal, že tento problém výrobce vyřeší právě v novém Androidu 9.0 Pie, ale bohužel jsem hodně zklamaný. Nefunkční příjem notifikací mi používání Mate 20 Pro, P20 Pro a dalších modelech hodně znepříjemňuje používání. Přátelé mi pak nadávají, že jim neodepisuji. Je velká škoda, že nadstavba si chod aplikací na pozadí ovlivňuje sama a uživatel nemá žádnou možnost vypínání aplikací ovlivnit… Nechápu tedy, proč většina redakcí tento problém v recenzích nezmiňuje. Jsem jediný s tímto problémem? Kdepak, v mém okolí má tento problém řada uživatelů mobilů Huawei. Můžeme tedy jen doufat, že výrobce vydá opravné aktualizace, které všechny tyto problémy opraví.

 

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*