Hraní her – Proč jsem hodil PC do kouta a přešel ke konzoli?

Na internetu je spousta hádek hráčů. Ano, jedná se o stupidní hádky, jestli hrát hry na Xboxu, Playstationu nebo PC. Dle mého názoru se jedná naprosto o zbytečné hádky, protože vše má své výhody a nevýhody.

Ovladač pro Xbox One
Ovladač pro Xbox One

Já si zvolil konzoli Xbox, protože se mi líbí její systém. Netvrdím, že Playstation je špatný, ale ten systém mi prostě nesedí. Dlouhá léta jsem hrál na stolním PC, ale nyní jsem se rozhodl přejít ke konzoli. Proč jsem to udělal? Je to jednoduché. Pokud si koupíte stolní počítač třeba za 30 tisíc, který nyní umožní hraní nejnáročnějších her, tak třeba za tři roky může mít u nových her problémy. Většinou je nutné zakoupit novou grafickou kartu, která levná zrovna není. RAM také nejsou levné a o procesoru ani nemluvím. Je to otázka tisíc. Co se týče konzolí, tak zaplatím jednu částku (nepočítám hry) v případě Xboxu 360, který je sice starší, ale stále rozjede hry které potřebuji za cenu kolem 4 000 Kč a mohu hrát roky. Pokud koupím nový Xbox One za asi 9 000 Kč, tak opět to ve finále je levnější, než si koupit stolní PC za 30 tisíc Kč … U Playstationu je to stejné. U konzolí není nutné za tři roky nebo déle koupit výkonnější grafickou kartu nebo něco jiného.

Někteří lidé mohou tvrdit, že na konzole jsou dražší hry. To je u některých případů pravda, ale celkem rychle klesají a uživatel si může počkat. Pokud však chcete rychle hrát nejnovější hru, tak opět je to ve prospěch konzole, protože u PC hry většinou vychází později a někdy to je otázka měsíců … To je další důvod proč jsem přešel.

Ovšem někteří hráči tvrdí „Na PC si mohu hru jednodušeji cracknout a hrát ji zdarma“. To je pravda, ale pirátění her je dle mého názoru odporné … Ano, dříve jsem hry na PC pirátil a bylo to tím, že jsem studoval a na hry neměl peníze. Také jsem si neuvědomil, že vývojáři potřebují peníze, abych mohl hrát další jejich hry. Dnes již pracuji a rád si za hru, která mi nabízí skvělý příběh, grafiku a hlavně zážitek zaplatím.

PC má zas své výhody. Nabízí mnohem více funkcí a hlavně používání internetových prohlížečů a vše co děláme na PC je přeci jen mnohem pohodlnější. Hlavně co se týče psaní a práce. To ale nic nemění na tom, že konzole jsou dle mého názoru na hraní her lepší a hlavně samotná konzole je levnější, než herní počítač.

3 thoughts on “Hraní her – Proč jsem hodil PC do kouta a přešel ke konzoli?”

 1. tomaš, pokud to bereš takhle, virtuální realita pro PC – HTC Vive nebo Oculus Rift stojí 18k a 13k (+-)
  PS VR – 9k, za necelých 20k můžeš mít doma (když poprosíš maminku, aby našetřila) Playstation virtuální realitu.Aby sis VR mohl zahrát na PC, už jenom ten počítač tě bude stát tolik, co celý Playstation set. Netuším, kde bereš tuhle logiku, svůj primitivní slovník a tendenci nadávat někomu za jeho názor, který se zakládá na faktech, které ty zjevně přehlížíš. …
  takže pro tvoji opravu.. tvůj komentář by měl vypadat takto…

  Herní pc je levnější oproti PS4 PRO
  nebo
  Herní pc a Oculus/HTC je levnější než PS4 PRO + VR

  (pozn. Ostatní VR sety pro PC neshledávám konkurence schopné PS VR, tudíž nejsou v komentáři zmíněné)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*