Honor Band 5 – Jak náramek spárovat s mobilem a jak aktualizovat firmware?

Honor Band 5 je novým fitness náramkem, který navazuje na vydařenou předchozí generaci Band 4. Novinka však je vylepšená a nabízí české prostředí. Pokud si nevíte rady, jak náramek spárovat s mobilem a aktualizovat jeho firmware, tak v tomto článku najdete potřebné postupy.

 

 

Párování náramku s mobilem značky Huawei/Honor

Je také dobré zmínit, že po vybalení je nutné náramek zapnout tím, že jej nabijete. Pokud vlastníte mobil značky Honor/Huawei, tak v mobilu najděte předinstalovanou aplikaci Zdraví (Huawei Health). Tato aplikace slouží ke spárování náramku s mobilem, k veškerému nastavení a také sledování všech naměřených aktivit.

Pokud se v nabídce zařízení nezobrazí Honor Band 4/5, tak vyčkejte, než se celý seznam aktualizuje. Pokud se automaticky neaktualizuje, zkuste jej aktualizovat tahem prstu směrem dolů.

 

 

Párování s mobilem jiné značky

Spárování náramku Honor Band 5 s mobilem jiné značky proběhlo v mém případě také bez problémů. Na každém mobilu to však může fungovat trošku odlišně a níže tedy popíšu mé zkušenosti.

 

V první řadě si stáhněte aplikaci Huawei Zdraví z Obchodu Play či App Store. Aplikací budete po prvotním spuštění vyzváni ke stažení další aplikace Mobilní služby Huawei, která slouží k vytvoření/přihlášení k účtu Huawei. Na některých mobilech pak stačí jen znovu spustit aplikaci Zdraví, udělit veškerá potřebná oprávnění, přihlásit se k účtu Huawei a náramek používat.

V některých případech je nutné stáhnout také aplikaci Huawei Wear, kde provedete párování a veškerá nastavení. Ze zkušenosti bylo tuto aplikaci nutné stáhnout do mobilů značek Xiaomi a Samsung. V aplikaci Zdraví pak budete sledovat veškeré naměřené aktivity.

 

 

 

Jak aktualizovat firmware náramku

Po nabití a úspěšném spárování náramku s mobilem je vhodné aktualizovat jeho firmware. Aktualizace se budou stahovat automaticky, ale přeci jen je lepší je prvně vyhledat manuálně a stáhnout všechny dostupné.

V aplikaci Zdraví přejděte  do Zařízení/Honor Band 5-xxxx/Aktualizace fimwaru a veškeré aktualizace stáhněte a nainstalujte. Tento krok jsem u nového Bandu 5 musel opakovat celkově třikrát, abych stáhl všechny dostupné aktualizace a firmware byl aktuální. Na některých mobilech je nutné aktualizace stáhnout v aplikaci Huawei Wear.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*