Cortana pro Android prošla aktualizací a vypadá opravdu pěkně

Virtuální asistentku Cortanu za kterou stojí společnost Microsoft můžete znát ze systému Windows Phone/Mobile a také počítačové verze Windows 10. V ČR si ji na těchto zařízeních neužijete, protože musíte mít mobil/počítač plně lokalizovaný do angličtiny.

Asistentka Cortana
Asistentka Cortana

Cortana je ale také v beta verzi pro mobily a tablety se systémem Android a můžete ji používat i když je váš mobil v češtině. Bohužel ale není dostupná v Obchodu Play, protože se jedná o uzavřené beta testování, které je v současné době přeplněno. Můžete si ji ale stáhnout bokem jako APK soubor (odkaz níže). Po delší době jsem si stáhl nové APK a celou Cortanu aktualizoval a zjistil jsem, že Microsoft v Cortaně provedl velmi příjemné změny.

Hlavní změnou je design a celkové ovládání Cortany. Konečně zmizelo ošklivé hamburger menu vpravo nahoře, ale všechny důležité prvky nyní naleznete na dolní části. Je to přehlednější a funguje to opravdu krásně svižně. Zmizela také modrá barva a Cortana se zahalila do fialové barvy a nevypadá to vůbec špatně.

Pokud si chcete Cortanu vyzkoušet, tak si můžete stáhnout APK soubor – ZDE a Cortanu si do svého mobilu nainstalovat. Aktualizace se tedy nebudou stahovat skrze Obchod Play, ale občas si budete muset stáhnout nový APK soubor ze stejného odkazu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*