Bing – nový a kvalitní vyhledávač

Logo vyhledávače Bing
Logo vyhledávače Bing

Vyhledávač Bing společnost Microsoft zpřístupnila 2. června 2009. Bing je rychlejší a mnohem kvalitnější než starý vyhledávač Live.com, který měl Microsoft.

Dříve jsem používal vyhledávač Google, který nemam rád, kvůli šmírování, které je u Googlu  zcela normální. Ale furt jsem ho měl radši, než nekvalitní český vyhledávač Seznam.

Když Microsoft 2. června 2009 představil beta verzi Bingu, ihned jsem jej vyzkoušel. Beta verze nebyla tak dobrá, rychlost vyhledávání se dala srovnat s Googlem, nevyhledával moc dobře české weby ani nešlo dobře nastavit filtrování stránek (Funkce bezpečného hledání).

Ve finální verzi se Bing ale mnohem zlepšil. Vyhledávání českých webů funguje bez problémů, filtrování stránek (Funkce bezpečného hledání) funguje skvěle, vyhledávání obrázků se mi moc líbí, našeptávač se zdokonalil, Bing překladač je perfektní a přeloží mnoho jazyků, vyhledávání videí a videoklipů z Youtube, Dailymotionatd. funguje také dobře, v bing lze také přepnout na češtinu a mnoho dalších novinek.

Návody:

Jak přepnout Bing do češtiny – ZDE !

Jak vypnout filtrování obsahu stránek (vypnutí bezpečeného vyhledávání – zobrazí se obsah určen pro dospělé) – ZDE !

Kde najít Bing překladač ?

Vyzkoušejte překladač slov, vět nebo dokonce celých stránek – ZDE !

Proč používám právě Bing ?

Bing je rychlí, jednoduchý, má pěkný vzhled, každý den se na hlavní stránce mění obrázky, fukce fungujou perfektně a při vypnutí bezpečeného hledání se zobrazí obsah pro dospělé. Také mi vyhovuje možnost nastavení počet výsledků na každé stránce a otevírání nalezených odkazů (stránek ve vyhledávači, které chcete otevřít) v novém okně vašeho prohlížeče. Ve vyhledávači lze také nastavit omezení hledání stránek, dle výběru vašeho jazyka ve kterém by nalezené stránky měli být.

Vyhledávání obrázků na Bingu:

Vyhledávání obrázků podle mě funguje lépe, než u vyhledávače Google. Bing hledá stále novější obrázky. Při vyhledávání obrázků lze nastavit: velikost obrázků, rozložení, barva, styl a lidé (vše, pouze obličeje, hlava a ramena).

Vyhledávání obrázků ve vyhledávači Bing
Vyhledávání obrázků ve vyhledávači Bing

Pokud vám nevyhovuje rozlišení obrázků, který jste si v Bingu našli, kurzorem myši na něj najeťte, vyčkejte, než se obrázek nezobrazí ve zvětšeném čtverečku a klikněte na: Více velikostí.

Více velikostí obrázků ve vyhledávači Bing
Více velikostí obrázků ve vyhledávači Bing

 Vyhledávání videí a videoklipů na Bingu:

Ve vyhledávání videí si můžete nastavit: délku videa, typ obrazovky (standartní, širokoúhlé), rozlišení (nízká, střední, vysoká), zdroj (Youtube, MSN, AOL, MTV, Myspace, Dailymotionatd.)

Vyhledávání videí a videoklipů ve vyhledávači Bing
Vyhledávání videí a videoklipů ve vyhledávači Bing

Vyhledávač Bing.com doporučuji !

4 thoughts on “Bing – nový a kvalitní vyhledávač”

    1. Mohl. Nic mi nezaplatil. Bing používám už dlouho a neměl jsem žádný problém. 😉 Je ale pravda, že našeptávač v ČR zatím nefunguje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*