Bezdrátový gamepad za zajímavou cenu pro Android, iOS a PC

Gamepadů je na trhu mnoho, ale ne každý funguje pěkně i s mobilem nebo tabletem. Zahraniční e-shop GearBest mi poskytl na testování gamepad, který e-shop značí jako S3. Ten láká na možnost připojení s každým zařízením a na nízkou cenu.

Bezdrátový gamepad
Bezdrátový gamepad

Jedná se o bezdrátový gamepad, který využívá Bluetooth 3.0. Není tedy nutné používat kabely a celé připojení k zařízení je velmi pohodlné. Během svého testování jsem jej využíval s mobilem Xiaomi Mi5, Xiaomi Redmi Note 3 Pro a notebookem s Windows 10. Podle informací na krabičce by měl fungovat také s TV, ale to jsem neměl možnost vyzkoušet.

Obsah balení:

V balení nenalezneme nic zajímavého. Vzhledem k ceně se jedná o malou obyčejnou krabičku, která obsahuje pouze gamepad, MiniUSB kabel pro nabíjení a stručný návod v angličtině. Je opravdu velká škoda, že se v balení nenachází také plastový držáček pro uchycení mobilu k ovladači.

Design, ergonomie a kvalita:

Na gamepadu nehledejme žádné designové zázraky. Celý je tvořen z plastu a díky tomu je krásně lehký a ruce vás nebudou bolet ani po delším hraní. Tvar stejně jako některá tlačítka se podobají ovladači starší konzole Playstation 2. Ergonomie je na dobré úrovni.

Bezdrátový gamepad
Bezdrátový gamepad
Bezdrátový gamepad
Bezdrátový gamepad

U některých levných gamepadů můžeme zaznamenat potíže s kvalitou joysticků a za ty musím testovaný gamepad moc pochválit. Vzhledem k ceně se jedná o velmi příjemné joysticky, které drží na svém místě a fungují naprosto bez problémů. Celý ovladač je kvalitní a všechna tlačítka jsou na dobrém místě. Pokud ale plánujete hrát hry na mobilu, tak doporučuji přikoupení držáku pro uchycení mobilu ke gamepadu. Ovládání je tak mnohem lepší.

Uchycení mobilu ke gamepadu
Uchycení mobilu ke gamepadu

Připojení a hraní her:

Jak je to s bezdrátovým připojením? Na gamepadu se nachází tlačítko Home, které musíte dlouze držet dokud nezačnou diody kolem tlačítka rychle blikat. Pak na mobilu, tabletu nebo počítači v nastavení Bluetooth musíte gamepad vyhledat a spárovat. Na mobilech se systémem MIUI 8/7 (Android 6/5.1) jsem s připojením neměl žádné problémy. U notebooku s Windows 10 to bylo už trošku horší … Musel jsem aktualizovat ovladače Bluetooth, systém restartovat a poté mi vše fungovalo. Počítači jsem ale nevěnoval tolik pozornosti a zaměřil jsem se tedy spíše na mobily.

Během svého testování jsem nejvíce hrál zombie střílečku Unkilled, která podporuje hraní s gamepadem. Nejdříve jsem si musel ovládání nastavit. Nastavování bylo jednoduché a rychlé. Na hraní s gamepadem jsem si musel nějakou tu minutku zvykat, ale nakonec jsem si zvykl a zabíjení zombíků je s gamepadem super.

Baterie a výdrž:

Uvnitř gamepadu se podle e-shopu nachází akumulátor s kapacitou 500 mAh. To není moc, ale vzhledem k ceně není možné očekávat větší kapacity. Během svého hraní jsem se dostal na výdrž kolem jedné a půl hodiny. To je celkem slušné a upřímně jsem čekal výdrž horší. Pokud se ale gamepad vybije a vy chcete hrát dál, tak není problém. Stačí jej připojit k nabíječce a ve hraní můžete pokračovat. Doba nabíjení je kolem dvou hodin a to je už horší a vzhledem ke kapacitě bych opravdu uvítal rychlejší nabíjení. Co ale chtít za ty peníze, že?

Cena a kde koupit:

Za poskytnutí gamepadu k testování děkuji e-shopu GearBest.com, který jej také prodává za $8.95 (kolem 226 Kč) – ZDE. Pokud se chystáte gamepad používat ke hraní na mobilu, tak doporučuji si přikoupit plastový držák pro uchycení za $1.72 (kolem 43 Kč) – ZDE. Poštovné je zdarma a u tohoto zboží nebudete platit CLO.

Shrnutí:

Testování tohoto gamepadu jsem si užil a musím říci, že vzhledem k ceně je na dobré úrovni. Funguje spolehlivě a je příjemný do ruky. Pokud tedy hledáte levný gamepad, který chcete používat k mobilu, tak jej mohu jen doporučit. Pokud ale hledáte gamepad ke svému počítači pro dlouhé hraní her, tak bych si raději koupil dražší značkový ovladač. Je jen velká škoda, že v balení není plastový držák pro uchycení mobilu k ovladači a dlouhé nabíjení také není dobré.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*