Beoplay A1 – Výborný bezdrátový reproduktor na cesty (RECENZE)

Dánský výrobce Bang & Olufsen na našem trhu prodává svůj nejlevnější bezdrátový reproduktor Beoplay A1. Ten se snaží zaujmout svou kvalitní konstrukcí, malými rozměry vhodnými na cestování a především kvalitou zvuku. Reproduktor se v době testování prodával za cenu kolem 5 200 Kč.

 

 

Obsah balení

Co lze očekávat od prodejního balení reproduktoru? Krabička v sobě ukrývá pouze reproduktor, nabíjecí USB-C kabel a návody. Nic víc se v krabičce nenachází a je škoda, že výrobce do balení nevložil také 3,5 mm jack M – 3,5 mm jack M kabel. Ten by se v některých situacích mohl hodit.

 

 

 

Design a konstrukční zpracování

Beoplay A1 se na našem trhu prodává ve Moss Green (tmavě zelené), klasické černé a Natural (bílé) barevné variantě. Reproduktor nabízí velice příjemné rozměry s průměrem 13,3 cm a váhou 600 gramů. Díky tomu jej bez problémů zabalíte do cestovní tašky či batohu.

Porovnání velikosti s grepem

 

Konstrukce je hliníková a působí opravdu bytelným dojmem. Na boku se nachází také kožené poutko s logem výrobce. To je vhodné pro zavěšení reproduktoru a spolehlivě unese jeho váhu. Na bocích si lze také všimnout přechodu mezi hliníkovou konstrukcí a kvalitním plastem. V přechodu do ruky nic neškrábe a výrobce jej zvládl výborně.

Na bocích se nachází také všechna ovládací tlačítka. Ta na první pohled působí, že jsou senzorová, ale ve skutečnosti se jedná o klasická hardwarová tlačítka. Ukrývají se pod pružným plastem a jejich ovládání je bezproblémové. Jedná se o tlačítko zapínání/vypínání, vyvolání párování a také tlačítka pro regulaci hlasitosti. Na boku se nachází také mikrofon pro telefonování, dioda znázorňující nabíjení, nabíjecí oboustranný konektor USB-C a 3,5 mm jack konektor.

 

 

 

Kvalita zvuku – Ten prcek umí překvapit

Hned při prvním poslechu budete mile překvapeni z vyváženosti zvuku. Reproduktoru nechybí důraz na basy a milovníci taneční hudby si jej zamilují. Reproduktor si však skvěle poradí také rockem, popem a dalšími žánry. Je tedy vhodný pro všechny a vzhledem k nízkým rozměrům jsem už vůbec nečekal tak vysokou hlasitost. Hudbu bez problémů uslyšíte doma, ale i venku při grilovačce.

Během mého testování jsem reproduktor využíval také k telefonování a při sledování seriálů v tabletu. Z mé strany byl hovor krásně zřetelný a druhá strana si nestěžovala, že bych nebyl slyšet. Citlivost mikrofonu na boku je tedy dostatečná.

 • Výkon: 2x 30W
 • Špičkový výkon: 230 W
 • Frekvenční rozsah: 60 – 24 000 Hz

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Beoplay A1 má v sobě ukrytý nevyjímatelný akumulátor a výrobce nikde nespecifikuje jeho kapacitu. Slibuje však 24hodinovou výdrž na jedno nabití. Záleží však na hlasitosti poslechu a z mého testování mohu potvrdit, že uvedené číslo není nereálné. Nabíjení probíhá skrze oboustranný konektor USB-C a reproduktor lze nabíjet a současně i poslouchat hudbu.

Z úplného vybití do plného stavu se reproduktor nabil přibližně za 2 a půl hodiny (ve vypnutém stavu), jak uvádí výrobce. Při poslechu hudby bylo nabíjení logicky pomalejší a reproduktor se nabil za přibližně za 3 hodiny. Reproduktor se také kvůli úspoře po 15 minutách neaktivity automaticky vypne. Procenta nabití pak lze sledovat v mobilní aplikaci.

 

 

 

Mobilní aplikace a párování

Beoplay A1 využívá úsporné Bluetooth 4.2 a můžete jej používat na jakékoliv platformě. Já jej testoval na mobilech různých značek s Androidem 8.0, 8.1 a 9.0 Pie. Na žádném z mobilu nebylo nutné používat aplikaci a párování probíhalo bleskově a bezproblémově. Velice často jsem jej používal také s tabletem se systémem Windows 10, kdy nalezení reproduktoru trvalo o něco déle, ale párování proběhlo hned na první pokus. Pokud používáte jablíčkové zařízení, tak také nebudete zklamáni.

 

V Obchodu Play najdete také aplikace Beoplay a Bang & Olufsen. Obě aplikace můžete využívat pro správu svých zařízení a občas je dobré aplikaci použít ke kontrole dostupných aktualizací firmwaru. Aplikace nabízí funkci pro nastavení dvou reproduktorů Beoplay A1 a jejich nastavení pro stereo. Jednoduše si můžete i upravovat zvuk. Osobně však doporučuji používat aplikaci Bang & Olufsen, protože funguje spolehlivěji a také lépe vypadá.

 

 

 

Závěr

Reproduktor Baoplay A1 se dánskému výrobci opravdu povedl. Jedná se o velice kvalitní reproduktor se špičkovým konstrukčním zpracováním, skvělou výdrží na jedno nabití a velice kvalitním zvukem. Pokud tedy hledáte kvalitní bezdrátový reproduktor, který má také rozumné rozměry pro cestování, tak mohu Beoplay A1 jen doporučit.

 

 

Co se mi líbí?

 • Opravdu precizní konstrukční zpracování
 • Příjemné rozměry
 • Vyvážený zvuk a dobré basy
 • Bezproblémové párování s mobilem i počítačem
 • Výdrž na jedno nabití
 • USB-C
 • Poutko pro zavěšení

 

Co se mi nelíbí?

 • V balení není 3,5 mm jack M – 3,5 mm jack M kabel

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*