Funkce Always-On funguje na každém Android mobilu. Jak na to?

V mobilním světě je trend zeštíhlování rámečků kolem displeje. To přineslo nevzhledné výřezy se selfie kamerkou, potřebnými senzory či reproduktorem pro hovory. Bohužel se velice často setkávám s mobily, kde je zcela odstraněna notifikační diodka např. Nokia 8.1, nebo je umístěna v mřížce reproduktoru, kde není její signalizace tak dobře vidět. Řešením je tedy funkce Always-On, která zobrazí čas, datum a všechny notifikace i na zamčeném displeji. Jak ale tuto funkce dostat do jakéhokoli Androidího mobilu?

Prvně se můžete podívat, jestli váš mobil tuto funkci nemá v nastavení telefonu. Mají ji jen mobily s AMOLED displejem, ale pomocí aplikací ji lze využívat i na IPS displejích. Aplikací dostupných v Obchodu Play jsem vyzkoušel opravdu mnoho, ale většinou jsou funkční jen na mobilech s AMOLED displeji nebo pouze pro mobily značky Samsung.

 

Tak která aplikace mi bude fungovat?

Objevil jsem však vydařenou aplikaci Glance Plus, která umožní zobrazení data, času a všech příchozích notifikací. Velikost ikonek notifikací si lze také stejně, jak písmo upravit dle libosti. Oceňuji také ikonku baterie a procenta nabití.

 

Samotné nastavení aplikace je celé v češtině a aplikace je dostupná zdarma, ale pokud budete chtít využívat AlwaysOn, kdy se obrazovka s notifikacemi a časem zobrazuje neustále, tak budete muset za tuto funkci jednorázově zaplatit 39 Kč, což není žádná velká částka. Pokud máte mobil Xiaomi či jiný, kde je systém Android přeplácaný nadstavbou, tak je otázkou, jestli bude tato funkce spolehlivě fungovat…

 

 

Jaké jsou nevýhody?

Nic se neobejde alespoň bez menšího ústupku… Pokud budete chtít funkci Glance Plus využívat, tak se budete muset smířit se zvýšenou spotřebou baterie. Na každém mobilu se spotřeba může lišit a já na svých mobilech výrazný pokles výdrže na jedno nabití nezaznamenal.

Na další drobnost narazíte při odemykání mobilu. Mobil pochopitelně odemknout lze, ale v případě odemykání otiskem prstu se musíte čtečky dotknout dvakrát. To může někomu vadit, ale v mém případě to nebylo tolik omezující a během dne si zvyknete. Samotné odemykání s AlwaysOn funkcí můžete vidět na videu níže.

 

 

Na jakých mobilech jsem aplikaci testoval?

Aplikaci Glance Plus jsem testoval především na mobilu Nokia 8.1, která bohužel nenabízí notifikační diodku, ani funkci AlwaysOn od výrobce. Hledal jsem tedy nějaké řešení, abych měl přehled notifikací hned na očích a nemusel mobil odemykat. Zkusil jsem tuto funkci používat také na levnějším mobilu Nokia 4.2, kde funguje skvěle také i bez ukončování aplikace na pozadí. Nakonec jsem aplikaci testoval také na mobilech HTC U12+, Huawei P30 a Huawei P30 Pro. Na zmiňované trojici mobilů vše fungovalo bez problémů, ale na loňském modelu Nokia 5.1 je aplikace ukončována a funkce tedy nefunguje… Za problémem pravděpodobně stojí pomalejší procesor MediaTek.

Always-On na Nokia 8.1 a Nokia 4.2

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. Dotaz, lze tuto funkci využívat v telefonu Nokia 6.2?

    1. Můžeš to zkusit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*