1. srpna možná nebude fungovat Pokémon Go. Bude pod útokem

Lidé šílí z mobilní hry Pokémon Go a na sociálních sítích to obtěžuje snad každého z nás, protože někteří musí neustále něco sdílet. To se nelíbí hackerské skupině Poodle Corp, která servery Pokémon Go minulý týden vyřadila z provozu. 1. srpna 2016 tato skupina provede další útok na servery.

Pokémon Go
Pokémon Go

Poodle Corp ve svém tweetu uvádějí datum 1. srpna. Je tedy pravděpodobné, že se jim útok opět vydaří. Jedná se o útoky DDOS (Distrubuted Denial of Service). Skupina údajně má přístup k botnetu s až 600 000 zařízeními a proto jsou jejich útoky tak silné. Není to ale nic neobvyklého, protože takového botnety si může dnes koupit každý za pár dolarů.

poodle_corp

Skupinu Anonymous zná snad každý a při svých útocích vždy uvádějí důvody, jako je např. demonstrace proti cenzuře internetu a spoustu dalších útoků. Poodle Corp ale vlastně nemají žádný vážný důvod a dělají to jen proto, že Pokémon Go je zrovna populární.

„Shodíme servery, protože je Pokémon GO zrovna populární a nikdo nás nezastaví. Uděláme to, protože můžeme a nikdo nám nezabrání v tom, abychom způsobili chaos. Vybrali jsme si datum 1. 8. 2016, takže si můžeme odpočinout a nestarat se vůbec o nic“ – Uvedla skupina Poodle Corp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*